Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Tablica codzienna

Post autor: Alibali » sobota 07 lis 2020, 20:37

Kropesiu, trzymaj się. Ponad te słowa nic nie jestem w stanie zrobić...
Covid to bardzo realne, śmiertelne zagrożenie, więc chociaż to w tym wszystkim dobre, Kropesiu, że przechodzisz to w miarę dobrze. Dużo wody pij, łykaj witaminy, i dużo odpoczywaj, by oprganizm miał siłę i czas się zregenerować.

P.S. Dziś dowiedziałam się o śmierci mojego sąsiada lekarza, który pracował w pogotowiu. Był bardzo aktywnym człowiekiem, i bardzo pracowitym, ale już starszym wiekiem. Mimo tego nadal pracował w pogotowiu... U nas bardzo brakuje lekarzy, więc czuł się w obowiązku... :(

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 08 lis 2020, 01:12

Kropeczko, wracaj nam szybko do zdrowia. Kuruj się i dbaj o siebie, musisz to paskudztwo zwalczyć!!! Ściskam mocno, trzymaj się! :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » niedziela 08 lis 2020, 09:50

Kropku, w razie czego pytaj o dostępność tlenoterapii!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 08 lis 2020, 14:29

@Kropka
Kropeczko trzymaj się! :hearts/heavy-black-heart:
Lez w lozeczku pij dużo i nie poddawaj się! To musi minąć! 99.5 % ludzi zdrowieje i ty na pewno jesteś w tej grupie! Sciskam wurtualnie i myslami jestem z Tobą :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » niedziela 08 lis 2020, 19:04

Dziewczyny, dziękuję gorąco za słowa wsparcia :hearts/heavy-black-heart: :06-victory: stosuję się do zaleceń - zażywam witaminki, nawilżam się ile wlezie, odpoczywam i powoli dochodzę do siebie. Pozdrawiam serdecznie, pilnujcie się :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » poniedziałek 09 lis 2020, 17:21

Co do noszenia maseczek: pamiętajcie, że one nie chronią nas, one chronią przed nami.
Więc nawet gdyby się do was grypisko czy przeziębienie przykleiło, warto nosić by innych nie zarazić! Maseczkę zmieniać co 2h (można mieć materiałowe i wystarczy codziennie je przepłukać/przeprać i potraktować żelazkiem).

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 09 lis 2020, 20:49

@Kropka @olivkasims

Dziewczyny wysuplajcie kase i poproscie by ktos kupił dla was Nutri drinki w Aptece. Potrzebny jest 1 drink na dzień i calkiem smaczny, To jest to czym karmia chorych na ojonie aby dać im energię i aby ci sie wzmocnili po operacjach lub wtedy gdy sa w badzo kiepskiej kondycji juz, Tanie nie jest wiec szpitale daja to tylko naprawde chorym po ciezkich operacjach z ryzykiem. Moj to kupil na cale dwa tygodne dla nas i ja od 3 dni to pije - 1 buteleczka dziennie. Po tych trzech dnach dzis poczulan sie juz naprawde pelna energii i nawet ugotowalam dla nas obiad i posprzatalam trochę, Duza roznica od przesypiania pol dnia w fotelu i przemieszczania sie z tego fotela trzymajac sie ściany pod komputer. Dennie sie czulam ostatnio ale dzis wrescie odzyłam.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 10 lis 2020, 22:07

@Aericia Ari - chyba o to ci najbardziej chodziło z tymi uczuciami - więc się doczekałaś, a i my również. Doszło to wraz z najnowszą aktualizacją

zdr.png

Więcej możemy dowiedzieć się z poniższego filmiku umieszczonego na DOT-ce (znów działa!)



Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 11 lis 2020, 02:16

@Alibali widziałam właśnie! No, to jest na pewno krok w dobrą stronę, tylko czemu tak późno. :( Jeszcze nie aktualizowałam gry (czekam na Turbo i Deader zwłaszcza) ale myślę, że będzie mi się to podobać!
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 12 lis 2020, 05:29

@Aericia
Turbo juz jest i nowy MCC - wszytko działa jak złoto. W ogóle gra dziala teraz lepiej i duzo lepsza jestgrafika w grze, Przynajmniej wedułg mnie. Sympatie owszem są ale nikoniecznie to co w nich jest odpowiada zachowaniu i reakcji sima XD Mam w ogóle wrazenie ze te simy rozwijają sobie wlasną niezalezna ani od Turbo ani od tego nowego systemu osobowość bazowaną na wlasnych doświadczeniach- czytaj powtarzanych czynnosciach i wielokrotnych kontaktach ze znajomymi, czy sympatiami - to im sie wdrukowuje i cześć. W sympatiach psze ze gosc szaleje za tą dziewczyną , a on i tak woli kota XD No coz , moze w nowych grach z nie granymi simami bedzie lepiej. Jedno jest pewne rozne przygody w mlodosc bez zobowiazan sprawiaja ze sim nie jest on juz zdolny do "głebszych uczuć" w naszym rozumieniu tego zwrotu i zawsze bedzie wolał kota z ktorym zyje na codzień i naprawde kocha.
.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 13 lis 2020, 09:34

Kusi mnie ten MCC, chociaż do tej pory działam bez żadnych modów. Niestety z jakiegoś powodu mój lapek uznaje, że powinnam chyba działać tak nadal, bo nie chce mi tego pobrać. Drze japę, że nie może pobrać bezpiecznie (próbowałam z tego linka co @kreatora wrzuciła na czacie. Że ja w technikę kompletnie nie umiem, to nie wiem o co mu chodzi i lipa :/ A z drugiej strony, to może i lepiej, bo jakbym jednak pobrała to pewnie i tak nie wiedziałabym co mam z tym dalej zrobić :D
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 13 lis 2020, 14:16

@Katel
Jak pobierasz to na dole pokazuje sie takie coć pbok pobiranego pliku oprocz komunikatu ODRZUĆ a zaraz obok po prawej masz drugie male pole jesli dobrze pamietam ze strzałeczką . Klikasz w te drugie i wyberasz ZATRZYMAJ czy cos podobnego. W kazdym razie nie klikasz tego ODRZUĆ - tylko w ta sruga opcje.
Po pobraniu utworz sobie nowy folder z nazwą MCC 752 i wklej tam pobrana ksiazeczke. Nastepnie klkasz prawym myszy na tą ksiazeczke i wybirasz Extrac Here albo Wypakuj tutaj jesli masz wersje programu rozpakowujacego RAR albo ZIP po polsku/ Nastepnie wywalasz z tego folderu ksziazeczke do kosza i zotawiasz tylko wypakowane plki .
https://www.winrar.pl/
To samo robisz z pobraną ksiazeczką Woohoer
Oba foldery ktore utwozrzylaś i wypelnilas zawartoscią rozpaowanych ksiazeczek - MCC752 i Woohoer 752 wklejasz do folderu Mpds w folderze gry w Dokumenty/Electronic Arts /The Sims 4 i na tym koniec.
W grze klikasz na komputerze sima opcje MCC i tam sobie wszystko ustawiasz - Menu jest po polsku
Dodatkow taka sama opcje znajdziesz na kazdym simie w grze,

P.S Myśl ze wiesz jak utworzyc foldet ale jakbyś nie wiedziala to klikasz prawym myszy na ekran komputera i wybieraz opcje NOWY a potem folder
Geberalnie klikanie prawym myszy na ekran czy folder daje duzo ciekawych opcji XD ktore mozna wyprobowac. Uwaga nie klikamy na roozpakowane pliki! ani zadne ine pliki chyba ze chcemy je skopiowac albo usunąć :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 13 lis 2020, 15:08

Wiecie co... Strzeliłam sobie w stopę, kurde! Skusiłam się na dziesięciozłotową zniżkę i wymusiłam na mężu zakup najnowszego dodatku w Media Expert przez internet. I jeszcze go nie ma. Tzn gry nie ma :P
:( Więc ci, co zakupili lub dziś zakupią sobie tradycyjnie przez Origin - już dziś sobie spokojnie pobiorą. A ja - nie wiem kiedy :( Buuu :a_angry2: :a_angry: :a-angry3:

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 13 lis 2020, 15:22

@Alibali Ja zamówiłam dziś (a właściwie mąż) i za godzinę było do odbioru. Nie możesz anulować zamówienia? W przedsprzedaży tak mają w sklepach,że na sklepie jest w dniu premiery, a ty jak zamówiłaś to masz do do odbioru później,bo idzie z magazynu w Empiku też tak jest (co jest bezsensu całkowicie szczególnie,że ja odbierałam zawsze w empiku)

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 13 lis 2020, 16:31

@kreatora, wielkie dzięki za instruktaż :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Jak robić foldery to na szczęście ogarniam, więc chyba dam z tym radę.

Widzę, że nabywacie nowy dodatek, ja się jeszcze waham, ale może po niedzieli... zobaczy się ;) Nie lubię jak mi cagoś brakuje w kolekcji, aczkolwiek tego dziadostwa na B i tak nie kupię :P
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » piątek 13 lis 2020, 18:08

Ktoś coś pisał o znikaniu obiektów? XD
https://i.imgur.com/XaMjLfX.png
https://i.imgur.com/POVp2nd.png

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 15 lis 2020, 12:23

Czy w waszej grze (po wgraniu tego najnowszego dodatku) pokazuje się koło nóg simów coś takiego? Wygląda to tak, jakby wzbijał się mały, śnieżny tuman w okolicach stóp. Zrobiło się tak na samym początku gdy moją Simkę przyszli powitać sąsiedzi. Potem już tego nie zauważyłam, choć Simka przemaszerowała dzielnie przez całą dostępną dzielnicę. Więc może to ma jakiśzwiązek tylko z tymi odwiedzinami?

trr.jpg
Troszkę wczoraj "pochodziłam" po okolicy (tylko jednej - tej ze świątynią) - jest ślicznie zrobiona wizualnie, ale nie wiem, czemu mam jakieś dziwne uczucie, że zostałam oszukana... Doszłam do świątyni, a tam pierwszy zonk - nie można do niej wejść - to tylko dekoracja! A przed nią tylko jeden obiekt, z którym możemy coś zrobić - znana nam wizualnie tablica (wygląda jak te z ogłoszeniami), na której wiszą jakieś amulety, a możemy tylko napisać - i w domyśle - powiesić swoje życzenie... Nie wiem, czy ma to jakiś dalszy ciąg i głębszy sens - bo póki co - nic się nie stało. Simka napisała życzenie i nic.
Cmentarz jest - i owszem... nawet ładnie zrobiony. Ale tylko jeden (słownie jeden) nagrobek jest interaktywny, z opcją opłakuj lub połóż podarek (lub coś w tym stylu). Po mieście można chodzić - ale nie działa to nawet tak jak w Sulani, bo tam w każdym miejscu tej okolicy można było chociaż pogrzebać w ziemi, a raczej piachu... Tu mamy ściśle wytyczoną trasę, reszta terenu jest tylko dekoracją, z którą w żadnym miejscu nie możemy wejść w interakcje. Mijamy sklepy, puby i bary, ale nigdzie nie można wejść z ulicy. Aż prosi się, by choć jedna parcela była dostępna ot tak - z marszu... W kolejnym miejscu Simka wspięła się na ścianę wspinaczkową - poszło dość sprawnie, ale tu przyznam się, że postawiłam jej ścianę wspinaczkową (z wcześniejszych askcesoriów) żeby poćwiczyła, zanim ruszy w trasę.
W kilku miejscach stoją te zachwalane automaty do uzupełnienia kolekcji. Kolekcji??? Jest dostępna tylko jedna kolekcja do zbierania - te simiki! Za jednym podejściem moja Simka "zebrała" aż trzy simiki. A w cqałej kolekcji jest ich w sumie niewiele... Być może twórcy gry zauważą to i wraz z łatkami szybko wprowadzą jakiś stopień utrudnienia zbierania - tak jak było z kolekcjami My Sims czy jajkami - gracze zbierali całą kolekcję migiem na początku, potem było już dużo trudnie.j Twórcy nie pokusili się o dodanie choćby jednej nowej rybki, minerału czy roślinki! :a_angry: ~
Jedyna ciekawa interakcja z tym automatem do uzupełniania kolekcji jest taka, że w którymś momencie automat się zacina, i wtedy mamy opcję poszarpania nim, aby odblokować. Moja simka w tym momencie została przywalona tym automatem i przestraszyłam się, że mi zemrze, a nie byłam przygotowana na taki obrót sprawy (czytaj - nie zapisałam gry przed).
Simka udała się więc do chramu ( miejsce kultu?) Wygląda jak jakaś grota z ukrytą lokacją. Tam mogła posłuchać jedynie echa. Myślałam, że może coś się odblokuje, gdy powtórzy tę czynność wiele razy. Powtórzyła - może z piętnaście razy - i nic... Może coś ruszy przy następnej wizycie, po kilku simowych dniach?
Po drodze została napadnięta przez jakieś robactwo, które ją pogryzło, złapała trzy leśne zjawy (wyglądają jak latające amulety z japońskich i chińskich lokacji przxeglądarkowej gry Hidden City :) ). W jednym, jedynym miejscu dostępnym w tej dzielnicy złowiła rybkę - (nic nowego), i poszła zła do domu, a ja zawiedziona - spać... Dziś zwiedzę kolejną lokację - może będzie ciekawiej :)
Ładne są te japońskie mebelki, ogrodzenia, a nawet niektóre stroje...

Znalazłam też przezabawny opis próby "uszczęśliwienia" rodziny przez wysłanie jej na wypoczynek w stylu zen :) Artykulik z kilkoma filmikami poglądowymi autorstwa Chrisa Livingstone'a dostępny jest na PC Gamer

https://www.pcgamer.com/in-the-sims-4-s ... ills-them/

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » niedziela 15 lis 2020, 15:21

Alu @Alibali, ta dziwna chmurka wokół nóg, to interakcja związana z kulturą japońską dodaną w grze i dotyczy zdejmowania butów. Fakt, wygląda to trochę dziwacznie :09-winking-face:

"- Simowie mogą zdejmować buty lub zakładać kapcie, jeśli w budynku znajduje się tabliczka z informacją".

Jest już nawet na to mod, w którym nie ma tego obłoczka :09-winking-face:

Link do moda;

https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=39&t=1139

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 18 lis 2020, 01:23

Sie zapętliłem z tymi edycjami fotki tygodnia więc zapraszam na 2 głosowania jednocześnie ;)
https://simtopia.pl/viewforum.php?f=44

Na Japonię jeszcze czekam bo dziś nie zdażyłem odebrać z paczkomatu (bo Delsu lubi sobie utrudniać i mieć pudełka choć sam nie wie po co).
SImy zdejmują buty jak w paraludkach ,ciekawe czy eowscy to podchwycą i przemyca do gry official. Chyba to sobie z ciekawości wypróbuję.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » niedziela 06 gru 2020, 13:08

Kochani, z okazji Dnia św. Mikołaja wszystkim dzieciom :01-grinning-face: , tym mniejszym i tym większym :hearts/heavy-black-heart:, życzę moc serdeczności, zdrowia, uśmiechu i prezentów :14-face-throwing-a-kiss:

06.12.2020_12-01-10.jpg



I moja ubiegłoroczna wersja domu św. Mikołaja z Rovaniemi :09-winking-face:

06.12.2020_12-09-25.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”