Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Tablica codzienna

Post autor: kreatora » niedziela 19 kwie 2020, 18:04

@Aericia
Ari ja teeż omijałam akwaria szerokim łukiem a teraz klne EA ze tylko jedno akwarium jest na wiecej ryb jak jedna. Rybka przechowywana w akwarium zawsze jest swieżutka.. Malo tego jak na akwarium klikniesz to masz opcje "kup rybę".Oprócz tego masz opcje "dodaj rybe" i wtedy pokazuje Ci sie ryba w wyposażeniu - klkasz ją i rybka wedruje do akwarium Chcesz ja mieć z powrotem? Proszę bardzo - znów klikasz na akwarium "wyjmij rybe" i siup juz ja masz w wyposazeniu sima.
Super działa w Sulani gdzie mozesz lowic na sąsiednim brzegu a jak wejdziesz kamera do domu i klikniesz na akwarium to złowiona ryba tam juz wędruje. Na dzis mam upchane w chacie cztery "jedno-rybowe" akwaria bo te wieksze zabiera mi za duzo miejsca w chacie i stoi na podlodze, gdy te małe mozesz postawic na stoliku, blacie czy biurku.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 20 kwie 2020, 00:53

Super, że wpadłeś Mati! Pomysł z kaczuszkami przedni ,w końcu po to ta gra jest by wyluzować :) Tez na siebie uważaj i dobrej zabawy :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 20 kwie 2020, 07:20

Dzień dobry Matti. Miło, że wpadłeś. Jak widać pomimo koszmarnej sytuacji, nie tracisz wrodzonego optymizmu i poczucia humoru :) , którego odrobinkę Ci zazdroszczę.
Zaglądaj jak najczęściej, bo zwłaszcza teraz potrzebujemy pozytywnej energii, aby przetrwać cały ten trudny dla każdego z nas - czas. Ktoś kiedyś powiedział: życie skopało mnie wiele razy, ale za każdym razem dawałem radę się podnieść ... pytanie czy podniosę się i tym razem ?. Czego sobie i nam wszystkim życzę.

P.S Masz rację, większa rodzina budzi mniejsze skojarzenia :09-winking-face: Pozdrawiam wirtualnie.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 20 kwie 2020, 18:47

No ja sie z Mattim juz witalam i rozmawialam w Galerii wczesniej - więc to nie tak, ze mialam w nosie - no i wiem ze Matti buduje wlasnie domek. :)
A ja bezczenie sie zareklamuje - no wiadomo - nienawidze focic chatę. Moze kiedys toto pokaze blizej choc blizszy mi sercu przedostani dom bo w nim gram ale i w nim nie zdobyłam sie na zrobienie zdjec.
Ten tiu to sla klientów bo tylko jeden dodatek. I tego by nie było ale coś mi wlazło z Psow i Kotów i za Chiny nie mogłam tego znaleźć, bo sie nie wyswietlało. Wiec sie poddalam iwykorzystalam te Psy i koty ile sie dało.
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
scats.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 20 kwie 2020, 21:34

Chwal się dowoli Elu a masz czym jak zawsze. Tak pomyślałem, że w sumie fajnie jest narzucić samemu sobie takie małe wyzwanie w formie - zbuduje domek tylko z użyciem jednego czy dwóch dodatków. Taki temat dała kiedyś nasza kamelia na oficjałce, może fajnie byłoby coś takiego kontynuować.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 21 kwie 2020, 00:50

Cześć kochani, jeszcze żyję. :02-grinning-face-smiling-eyes:
Fajnie, że wpadłeś Matt. :14-face-throwing-a-kiss: Chyba teraz trzeba się będzie co jakiś czas meldować. XD
Mnie kaczki w grupie, czy pojedynczo i tak się źle kojarzą. :38-face-stuck-out-tongue:
Śliczny dom Elu, zresztą nowe prace Matta i Marvi też są świetne. Zaserduszkowałam wszystko po tajniacku, bez komentarzy, bo oficjalnie nie ma mnie w Galerii i nie wiem kiedy tam wrócę. Dopadło mnie niechciejstwo totalne, nie gram, nie buduję, nie komentuję na bieżąco, choć oglądam i czytam wszystko. Wybaczcie, to chyba brak dotlenienia mózgu przez siedzenie w domu, bo trudno mi sklecić jakąś logiczną wypowiedź.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka! :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » wtorek 21 kwie 2020, 12:12

Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie, cieszy mnie, że wszystko u was w porządku ze zdrówkiem, jesteście kochani! Zobaczycie, wszystko będzie git! :hearts/heavy-black-heart: Nadrabiam galeriowe zaległości, więc jeśli u kogoś stąd nie byłem, to jeszcze będę.
Też jak Ela się zareklamuje a co mi tam, skoro już tu jestem :02-grinning-face-smiling-eyes: Ostatnio wypuściłem 2 domy ale to ten ostatni jest dla mnie lepszy i ładniejszy, ten pierwszy to typowe "minimalistyczne" i kanciaste pudło z nierówną bielą na froncie i nadętą nazwą . :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Dobrze, oto Dziki Staw, w którym swoje siedlisko mają kaczuchy i okonie oraz stare gumowce, wszystko okiełznane przez base game modern bryłę. Jakimś cudem udało mi się zrobić jedną fote, bo ja też nie mam reki do obiektywu.

Link do galerii: https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... 331C484446
20.04.2020_22-05-15.png

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 21 kwie 2020, 17:47

@kreatora Elu jaka "czysta" kompozycja bez udziwnień i zbędnych bajerów. Harmonijna bryła, ponadczasowa elegancja dzięki elewacji w tonacji czarno-białej. Przyjemnie się patrzy na dom i jego otoczenie. Na pewno w Galerii ma duże wzięcie.

@Mattoowy Twój projekt to "ciepły" modern. Kubistyczny, ale wcale klocka nie przypomina, dzięki uskokom i fantazyjnemu mostkowi :) Zresztą otoczenie domu iście romantyczne. No i oczywiście te urocze kaczuchy!

Dla obu Państwa wielkie brawa i pełen podziw!!!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 22 kwie 2020, 15:18

Kochani - tak gwoli sprawiedliwości i porządku - myślę, że po to mamy swoje kąciki, by tam pokazywać swoje prace. Tu zajawki szybko odlecą do tyłu - wraz z kolejnymi postami. Może ograniczmy się do zaanonsowania, że coś nowego w kąciku przybyło, bez fotek? Też to anonsowanie gwoli prawdy jest zbędne, bo ja - forumowy niedouk - zaczynam zawsze od zakładki najnowszych postów. Tablicę pozostawmy do spraw "bieżących"... Co wy na to?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 22 kwie 2020, 22:26

Kapitalna chata Matt! Lece pobrać, dałeś czadu nie pierwszy raz.Byłem tez pod wrażeniem rozwiązań w Twoim hausie dla miasta Simtopia City (np genialne okna w płaskim dachu).

Tak poglądowo i powracając do paralifes (i coby już nie zawalać tematu o tej grze innymi grami) przytoczę pierwszy lepszy filmik opisujący poprzednie najgłośniejsze stracie produktu EA z konkurencja małego studia bo z Paralifes to może być bardzo podobna historia.
Na przykładzie tego co zrobiło malutkie studio można mieć spora nadzieje, że historia tu się powtórzy co oczywiście w tym przypadku mogłoby przy okazji zmotywować także naszego giganta z USA do trochę innego podejścia w temacie, niekoniecznie sparaliżować serie jak to się stało w przypadku SimCity. Zapowiedzi Masse na razie coraz mocniej nas w tym utwierdzają.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » czwartek 23 kwie 2020, 12:12

Gram w tą grę, uwielbiam, bardzo mnie odpręża. Przekształciłem swoje miasto na całkowicie ekologiczne - świetna sprawa. Na poczatku postawiłem sobie elektrownię wodną i nie pomyślałem o tym że zbiornik retencyjny zaleje mi osiedle i to przemysłowe, więc było blisko bankructwa :01-grinning-face: Sim City odeszło w zapomnienie i jeśli EA dalej będzie tak postępywać to Paralives może przejąć pałeczkę od Simsów, bo jak na razie zapowiada się to bardzo obiecująco. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 24 kwie 2020, 14:53

Na SimsCommunity znajduje się ciekawy artykuł, który jest odpowiedzią na częste pytania graczy "Jaką paczkę polecacie?", "Która paczka jest najlepsza?" itp.
Jest to dość wyczerpujący przewodnik, mający pomóc graczom w podejmowaniu decyzji na podstawie tego, co lubią, a niekoniecznie tego, co lubią wszyscy inni. Omawia różnicę między rozszerzeniami - dodatkami, pakietami gier i akcesoriami. Autorka artykułu przedstawia pełną listę zalecanych pakietów opartych na zainteresowaniach (np.życie rodzinne, supernatural itd.), stylach budowy (np. rustykalny, industrialny itp.), CAS ( dla przykładu boho, glamour, dla dzieci ..). W artykule tym pokrótce zostały także opisane poszczególne pakiety gry.
Myślę, że warto z tym poradnikiem się zapoznać.

https://simscommunity.info/2020/04/24/t ... uld-i-get/

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 24 kwie 2020, 16:21

No rzeczywiście bardzo szczegółowy artykuł.
Czego nu tam zabrakło to listy irytujących bugów gry nie naprawionych do dzisiaj, specyficznych dla każdego dodatku, pakietu rozgrywki a nawet dla pewnych akcesorii - w moim wypadku to Wielkie pranie z bugiem graficznym i nawalającymi czasem pralkami, czy suszarkami, gdzie jedyna opcja naprawy bugu jest wymiana pralki czy suszarki na nową. O bugach w w dodatku Zostań gwiazdą czy Witaj w pracy juz nawet lepiej nie wspominać. Nie zaliczanie zadań w karierze ekologa i goscie nawiedzjacy chatę bez zaproszenia o ile ma sie pomost z drabinką w dodatku Wyspiarskie życie, nie owocujące roślinki w Instytucie w dodatku Witaj w pracy, czy przestępca który się ulatnia i nigdy nie można go aresztować w karierze dedektywa i tak dalej i tak dalej.. Można długo, bo tych bugów jest mnóstwo.
Najmniej zbugowany jest chyba pakiet przygod w dżungach Selvadorady nie licząc braków w zaopatrzeniu miejscowego marketu, nie pojawiajacych sie sprzedawców i przekleństwa - błogosławieństwa(?) zamiany sima w szkielet które nie wygasa. Na szczęście ten ostatni bug nie dotyczy wszystkich graczy ale pozostałe tu wymienione występują u każdego gracza, są znane od lat i EA wciąż nie może się z nimi uporać.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 kwie 2020, 18:57

Wiesz Elu - nie będzie to na temat zawarty w tym wątku, ale przypomniał mi się fragment ksiązki - dziennika podróży Dom Na Zanzibarze Doroty Katende. Gdy kupiła sobie kawałek ziemi na tym Zanzibarze i postawiła dom - postanowiła go wynajmować. Przygotowywała posiłki dla turystów sama. Ale jakie jej było zdziwienie, gdy zaczęli przychodzić do niej okoliczni mieszkańcy - bez zapowiedzi rzecz jasna, i wszystkim, co było do jedzenia częstowali się jak swoim... Okazuje się, że tam nie ma pojęcia prywatnej, osobistej własności - masz coś - to znaczy, że i ja mogę z tego korzystać, albo używać, czy zjeść... Nie pytając nawet. I być może (oczywiście dowcipkuję) - twórcy tego dodatku opierali się na tych zwyczajach, tworząc społeczność na Sulani. Wpraszają się nie zapraszani i częstują - nieproszeni...
A tak na marginesie - pensjonat Doroty działa, i ma się dobrze. Można sobie zarezerwować pobyt i mieć gwarancję dobrej, domowej kuchni i pewność, że się dogadasz na miejscu, bo prowadzi go Polka. I w ogóle polecam gorąco tę książkę - Dom na Zanzibarze

https://www.addicted2travel.pl/2016/02/ ... anzibarze/

http://vanillahouse.info/

Jest też fanpage na fb

https://www.facebook.com/VanillaHouseZanzibar/

Sorry, że pozwoliłam sobie na tę dygresję. Bardzo lubie tę książkę po prostu :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 25 kwie 2020, 19:27

@Mattoowy fajnie że pogrywasz w te miacha Mati. Tez to mam ale nie bawiłem się chyba "wieki". Tak pomyslałem,że jakbys miał ochote to możesz wrzuciić jakiś wątek ,może jakieś screeny swoich miast w dziale o inszych grach lub w swoim temacie o tej grze: viewforum.php?f=78 Dałem tam kiedyś wątek o swoich ulubionych pociągach ,Ari dała o wow. fajnie jest czasem tez podzielic sie innymi grami. Cities:Skylines mnie zachwyciło, muzyka, edytor map z realistyka powodzi itd. To jest naprawde piękne tylko że miałem po premierze mniej RAMu i wczytywało mi sie to strasznie długo, chyba dlatego zrezygnowałem ale zachęciłes mnie do tego żeby kiedys sobie znów to odpalić. Bardzo jestem ciekaw jak sie pobawiłes w tej grze. Teraz sie chyba znacznie rozbudowała także o dodatki ja mam tylko podstawkę, cos tam ściagałem ze steama tylko jakies kamienice.

@Wikki to może być dla wielu bardzo przydatne. Tak z perspektywy czasu myślę , że cześć rzeczy, które kupiłem do gry nie są mi do niczego potrzebne i pokuszę się nawet o stwierdzenie, że praktycznie nigdy ich nie używam. Tym bardziej fajnie, że są takie zestawienia choć przydały by sie jakies krótkie recenzje od razu choć w sumie ta funkcje spełniają spisu funkcji danego paku na dole strony.

@kreatora -oj selvadorada czemu ja sie w to nie bawie skoro moim zdaniem to obok wyso chyba najładniejszy światek w TS4 (moim skromnym zdaniem)? Kurcze no po prostu nie wiem :O Chyba gdzies z tyłu głowy mam to, że jakkolwiek piękne i nawet bardziej otwarte (jak wyspy ale i w sumie Selvadorada troche też) byłyby światy do Ts4 to jednak drażni małe pole manewru jeśli chodzi o edytowalnosć otoczenia. Dla mnie to największa bolączka tej odsłony gry choć na pocieszenie mając wiele paków zyskujemy światy na tyle różnorodne, że pobawic sie fajnie -da.

@Alibali ALicja, marzenie -Fajnie byłoby pojechać sobie do tego domu Doroty a właściwie willowego hausu Doroty, parafrazując jego nazwę :) Pięknie tam.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 01 maja 2020, 16:51

@Aericia
Zdaje sie ze nie tylko dzisiaj czat nie działa - dlatego tutaj piszę sorry Alutku, ze znowu tu smiece - ale zaczynaja szwankowac odsylacze do nicków
https://thesimsforum.pl/viewtopic.php?p ... 0e4#p10385
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 01 maja 2020, 16:52

Prace trwają. Czat wróci... albo nie. :<
Obrazek

Awatar użytkownika
M3lcik
Pisarz
Pisarz
Posty: 52
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:57
Lokalizacja: MMz
Origin ID: M3lcik

Post autor: M3lcik » niedziela 03 maja 2020, 18:56

Witajcie kochani! Mam nadzieję,że wszyscy jesteście zdrowi. Co za paskudny rok się nam trafił to aż szkoda słów. Aż mam ochotę przewinąć taśmę z powrotem do 2019...Jak nie pożary to pandemia...Mam nadzieję, że opanują wreszcie tego wirusa. Niedawno czytałam taką książkę "Co nas (nie) zabije" , w której autorka opisuje wszystkie znane epidemie na przestrzeni wieków i trochę ze spokojem stwierdziłam,że jak dawniej ludzie dawali sobie rade z dżumą, cholerą czy hiszpanką to i my teraz w XXI wieku musimy dać sobie rade z koronawirusem. Wszak medycyna poszła do przodu prawda? (Tylko myślenie niektórych osób jakby utknęło w średniowieczu...)

Ja niestety w ten trudny czas pracuje i nawet nadgodziny nam dorzucono. Niestety, firma handlująca RTV...Jest sprzedaż to trzeba pracować...A tu pogoda coraz piękniejsza, aż chciałoby się poleniuchować chociażby na własnej działce bo o wyjazdach nawet nie marzę :(

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 05 maja 2020, 20:00

W ramach ciekawostek podam, że na Twietterze jest strona, która się nazywa ShowUsYourBuilds. Na stronie tej różni twórcy The Sims 4 umieszczają zajawki swoich prac - parceli, pokoi, czasem ludzików oraz odnośniki, gdzie prace te można znaleźć.
Jeżeli ktoś szuka np. inspiracji, wymarzonego domu, czy zwyczajnie zechce pooglądać, co jest na topie - proszę oto link:

https://twitter.com/hashtag/ShowUsYourB ... htag_click

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » wtorek 05 maja 2020, 23:28

Przepraszam, ja tak informacyjnie dziś. Coś ekologicznego nam szykują, jutro o 17:00 będzie zwiastun :hearts/green-heart:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”