Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Re: Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Post autor: Wikki » piątek 29 maja 2020, 00:29

@Kropka - wspaniale urządzone gniazdko artysty. Od razu widać, że wena twórcza go nie opuszcza :)
@bobas52 - piękne studio malarza, który wie czego chce i do tego dąży :)
@Ktosik - fantastycznie zaaranżowana pracownia szalonej malarki, której marzeniem jest zamalowanie całego świata :)

"Tańcowała igła z nitką" czyli atelier projektanta mody (albo jak kto woli Sewing workshop)
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
.
atelier bis.jpg
.
atelier druga strona.jpg
.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 29 maja 2020, 04:55

Genialny projekt @Wikki :a_bravo: , od wejścia czuje się wszechobecną atmosferę światowej sławy projektanta mody. Szkice na stole, projekty na ścianach i gotowe kolekcje modowe na wieszakach i manekinach - cudo :!: Dodatkowo zaintrygowało mnie samo stanowisko pracy mistrza - maszyna do szycia :o

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 30 maja 2020, 22:54

@Wikki - Igła z nitką tak pięknie tańcowała, że stworzyła fantastyczny projekt! :a_bravo:
Super nowatorski pomysł na aranżację atelier projektanta mody.
Obejrzałam w grze, no bo musiałam zobaczyć jak skonstruowałeś maszynę do szycia. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Świetnie wykorzystałeś mod do umieszczenia leżących obiektów (szlafrok, szkice) . Bardzo kreatywna praca!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 31 maja 2020, 10:26

@Kropka @Ktosik Obie prace w klimacie loftu , z arystycznym nieładem wewnątrz , ktory jednak tylko dodaje urody tym poieszczeniom, Z tym, ze
Gabi loft jakby wyzszy.
@bobas52 ten artysta ktory tu tworzy jest uporzadkowany, sukces juz odniósł, mieszka juz w willi, a nie gdzies na strychu lub w lofcie i nie pozwala sobie na szał tworczych uniesień, ktory jest przynalezny wiekowi niedojrzalemu. Od niechcenia machnie sobie arcydzieło a w pracowni trzyma raczej rzeźby a nie rower.
@Wikki
Najwieksza niespodzianka tego challenge. Projektany mody tez jest artystą o czym nie kazdy pamieta, Mistrzowskie uzycie MOO - i tego modu na lezace obiekty. Maszyna do szycia wrecz mnie zabila1 Czegos podobnego nie stworzy nikt kto nie ma twoich umiejętności i wiedzy. Tojuz wykracz poza sztukę dekoracji wnętrz , to jest umiejetnosc wykreowania zupelnie nowego typu wnetrza jednoczesnie z łatwościa mistrzra przełamując wszelkie ograniczenia gry.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 31 maja 2020, 13:57

Piękne prace, gdybym miała wybrać najpiękniejszą (a na szczęście nie muszę :D) to mialabym nie lada zagwozdkę :D
Pracownia Kropki to ciekawy, wielofunkcyjny lofcik malarza - od razu widac, ze nasz artysta stawia nie tylko na rozwój swoich talentów wiodących, ale chce doskonalić się w wielu dziedzinach, nie tylko tych artystycznych.
Pracownia Bobinki z kolei przedstawia lofcik artysty utalentowanego na wielu polach, bowiem i sztuka nowoczesna i pejzaże: troche ekspresji, ale i impresje - wszak nie warto na siłę zasklepiać się w jednej dziedzinie :)
U Ktosika za to nowocześnie, lofcik z prawdziwego zdarzenia, malarka stawia na ekspresję, choc to chyba niejedyny jej "konik" :D
Za to nietuzinkowe atelier Wiktora to wspaniały popis kreatywności. Dopieszczone detale (próbki tkanin, projekty) wywierają tutaj niezmiernego "wow".

Za to ja przyszłam dopiąć woła do karety i przedstawiam Wam loch szumnie zwany pracownią królewskiego lutnika. Zamysł był taki, ze zamknięty w wieży wyrobnik rzeźbi instrumenty dla niezadowolonego monarchy. No tak mi wyszło jakoś :/
luty.jpg
luty2.jpg
Link: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 31 maja 2020, 22:46

@Marvi - piękna i bajkowa jest ta pracownia królewskiego lutnika. Kolejny wspaniały nowatorski pomysł. Super Ci to wyszło, a nie jakoś. :a_bravo:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 01 cze 2020, 15:38

@Marvi
Mnie sie strsznie podoba i pomysł - troche bajkowy - i klimat tej pracowni. Moze tylko trochę przesadziłas z gazetami na podlodze w średniowieczu, ale oprócz tej wpadki to jest sliczne klimatyczne wnetrze. :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 01 cze 2020, 17:52

Marvi-kapitalny pomysł (ba mało tego miałem podobny więc mnie w sumie uprzedziłaś :D ) Piękne , pomysłowe i z klimatem. Gazetki faktycznie nie w ten deseń acz moga symulowac np karty jakiegos rysopisu np "początki i dzieje muzykanta z Simburga" ;P mega praca.
Wikki :O To tak można?-pomyslałem widząc prawdziwą pracownie projektanta mody, no szok, szalenie kreatywny pomysł, coś bardzo oryginalnego. Być może z nadchodzącym pakiem o szydełkowaniu twoja praca zyska dodatkowo funkcjonalne znaczenie. Rewelacja.
Ktosikowa pracownia wygląda troche jak sklep dla artysty, jest bardzo bogato a pomysł z antresola jest po prostu de best!
Bobi-mega pracownia, rzeczywiście schludna ale i z ciekawym klimatem, także za sprawą postaci ,bardzo fajny pomysł, mozna tu tworzyć nie tylko obrazy ale chybarówniez projekty modowe ;) Pieknie.
Kropeś-to się nazywa stylówa :O Czarnobiało, nowocześnie ale nadal zdecydowanie loftowo. Super a zważywszy na to że jest tu wszystko czego dusz zapragnie nie wyłączając posłanka do spania a i nektarku można się napić, to chętnie bym takie mieszkanko-pracownię wypróbował :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 01 cze 2020, 23:30

@Kropka genialny artysta uzyskał już renomę w świecie sztuki. Zamieszkał więc w eleganckim apartamencie typu loft i teraz maluje dla przyjemności, by nie stracić sławy (i kasy) :)
@bobas52 bardzo zorganizowany twórca nie lubi chaosu, tylko w uporządkowanym środowisku czuje się dobrze. Dlatego w stylowo urządzonej pracowni tworzy dzieła sztuki dla potomnych :)
@Ktosik malarka o naturze trzpiotki w uroczo urządzonej pracowni, gdzie panuje kontrolowany rozgardiasz, pragnie swoim optymizmem zarażać innych. Jej marzeniem jest, by świat stał się kolorowy i piękny :)
@Wikki projektant mody w zaaranżowanym w przemyślany sposób atelier pracuje w pocie czoła. Potrafi zaprojektować strój, uszyć go, nawet wyprasować, a potem zaprezentować. Świat mody na pewno o nim usłyszy :)
@Marvi w ciemnym, zimnym, ale jakże nastrojowym lochu dzień i noc mistrz tworzy swe cudeńka. Nie jest doceniony przez współczesnych, ale przyszłe pokolenia będą podziwiały jego kunszt, a jego dzieła uzyskają zawrotne ceny :)

Chcę zaprosić do pracowni artystki, która nie jest malarką, rzeźbiarką, aktorką, projektantką czy muzykiem. Jest ... florystką, ale florysta to też artysta. Musi się bowiem wykazać zarówno umiejętnościami, jak również zmysłem artystycznym, by stworzyć piękne, czasem ciekawe kompozycje kwiatowe.
Zapraszam więc do pracowni florystycznej "Taniec kwiatów":
- Kącik twórczy
florysta warsztat.jpg
- salon prezentacji "dzieł"
florysta salon.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 02 cze 2020, 11:07

Mega pomysł, piękne kwietne wnętrze a nawet dwa sprytnie połączone pomieszczenia :) Bardzo podoba mi się też pomysł na drzwi przesuwne.
Ładne oświetlenie, dużo barw i przyjazne tradycyjne umebelkowanie sprawiają, że aż by się chciało tam połazić i pozwiedzać lub jak ktoś się zna na sztuce to i powiązać snopełki kwiatowe :) Ekspozycja dopełnia całości choć wydaje się też dobra do sesyji ślubnych :)
Piękne i pomysłowe!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 02 cze 2020, 21:44

Kolejny wspaniały pomysł! Ach, jakąż macie wyobraźnię!
@Kirka - Florystka faktycznie jest artystką, bo to sztuka ułożyć piękną kompozycję kwiatową. Jest ich tu co niemiara, na każdą okazję. Świetnie podzieliłaś pracownię na dwie części, tą roboczą oraz tą gdzie klienci mogą podziwiać i wybrać sobie bukiet! Super projekt :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 02 cze 2020, 23:52

Walczyłem z brakiem weny, nie do końca wygrałem ale cosik tam skleciłem :) Amatorska pracownia architekta samouka ;P
Na czarnym stole chciałem zrobić coś w rodzaju prostej makiety ale nie za mocno to wyszło :X
Zapomniałem wrzucić na galerię ale myślę że po prostu za niedługo wrzucę cała chałupkę z moimi pomieszczeniami z dotychczasowych wyzwań w tym wątku.
Przy okazji dzięki dla Marvi za ciekawe pomysły na ta zabawę :)
Załączniki
02.06.jpg
02s.06.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 03 cze 2020, 09:17

Przyjemnie jest zobaczyć, że nie zasypiacie gruszek w popiele i wena twórcza nikogo nie opuszcza. Nowe pomysły kipią wręcz kreatywnością i ciekawymi rozwiązaniami. Jestem pod ogromnym wrażeniem:

@Marvi - pracowni królewskiego lutnika, która zachwyca mrocznym klimatem oraz zgromadzonymi tam instrumentami :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Super pomysł.

@Kirka - i pomyśleć, że kiedyś chciałam zostać florystką. Taki salon z kwietnymi kompozycjami budzi we mnie szczery zachwyt. Połączenie pracowni z ekspozycją gotowych dzieł dodał realizmu tej pracy. Bo obecne kwiaciarnie są właśnie takie. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

@SimDels - jak przystało na prawdziwego mistrza architektury, nie mogło zabraknąć pracowni architekta amatora, który jak zauważyłam w wolnych chwilach składa modele samolotów oraz lepi makiety z gliny :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: .

Ogromne :a_bravo: za niesamowitą pomysłowość. Co jak co, ale takie zdolniachy są najlepszym świadectwem, że można w tej grze stworzyć wspaniałe dzieła.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 06 cze 2020, 17:44

@Marvi świetny pomysł. Mroczna, ale nastrojowa pracownia artysty z dalekiej przeszłości.
@Kirka oryginalna idea na pracownię. Jest kolorowo, pomysłowo, czuć lato w pełni.
@SimDels fajnie zaaranżowana pracownia architekta, który realizuje się na różnych polach artystycznej działalności. Ma tez dużo miejsca na nowe pomysły i prace.

Bardzo dziękuję za fantastyczne komentarze tu na forum oraz opinie i polubienia w Galerii :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 06 cze 2020, 21:54

@SimDels = to wcale nie taka amatorska pracownia, bo na ścianach wiszą znane projekty tego architekta. Piękne jasne wnętrza i dobrze zagospodarowane stanowiska pracy sprzyjają nowym pomysłom architektonicznym, czasem nawet dzieciakom zrobi niespodziankę w postaci domku dla lalek. Super projekt :a_bravo:

Dziękuję również za miłe słowa do mojego projektu tutaj, i osobom komentującym w Galerii :14-face-throwing-a-kiss:
Ostatnio zmieniony sobota 06 cze 2020, 22:46 przez Ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 06 cze 2020, 22:33

@SimDels w szykownej pracowni z elementami cegły rozpromienionej zielenią pracuje wszechstronny artysta. Namaluje obraz, sklei model samolotu, wyrzeźbi w drewnie figurkę, złoży domek i zaprojektuje nieziemskie budowle. Istny następca Leonarda da Vinci.

@SimDels , @Ktosik , @bobas52 , @Wikki - ślicznie dziękuję za sympatyczne komentarze :) Moc serdeczności :hearts/blue-heart:
A teraz z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwanie :a_pipe:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 07 cze 2020, 00:48

Serdecznie dziękuję wszystkim artystom za podzielenie się swoimi wizjami! To fantastyczne doświadczenie podziwiać kierunki, w którym podążają Wasze wyobrażenia! Dziękuję Wam raz jeszcze za wzięcie udziału w tej odsłonie wyzwania - chylę czoła i kłaniam się nisko.

A w tym tygodniu proponuję coś bardziej... wyczesanego w kosmos.



Czwarte zadanie: dzieci pana astronoma albo sypialnia małego kosmonauty.
Czas realizacji: 20 czerwca (do północy).


Kolejne zadanie pojawi się 21 czerwca.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » poniedziałek 08 cze 2020, 20:37

Uwaga double post - screen, ban! xD

Rozpocznę od swojej żenady, to szybko przykryjecie swoimi pracami i absmak zniknie xD

Zrobiłam pokój o nazwie Kosmodrom xD Bardzo przepraszam, że pozwoliłam sobie na nadużycie i wrzuciłam jako parcelę, ale niestety konsola i laborek znajdujące się "w dołku" gra widzi jako odrębne pomieszczenie :/ Będę już wiedziała na przyszłość i nie popełnię tego błędu :/
pokuj2.png
pokuj.png

Linkeł: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Klaniam się nisko i co złego to nie ja - to czarna dziura zasysająca szare komórki ;-;

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 09 cze 2020, 01:20

Marviczu, bardzo mi się podoba ten Twój Kosmodrom :hearts/heavy-black-heart: Każdy, młodszy czy trochę starszy entuzjasta kosmosu byłby zachwycony tym pokojem, a zwłaszcza łóżkiem w postaci kapsuły. Świetna praca :hearts/heavy-black-heart:



To ja też dorzucę swoje "pięć groszy" w postaci sypialni młodego wielbiciela podróży w kosmos :09-winking-face: Oto pokoik fana Gwiezdnych Wojen :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:


09.06.2020_00-49-06.jpg


09.06.2020_00-53-07.jpg



I link do galerii:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 09 cze 2020, 09:30

Od gwiazd pochodzimy i ku gwiazdom zmierzamy. Życie jest jedynie podróżą w nieznane - Walter Moers "Miasto Śniących Książek".

Pozdrawiam wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen oraz miłośników podboju kosmosu. Ponieważ od małego kształtuje się charakter dziecka i tym samym jego zamiłowanie do konkretnych zawodów, niech ta pasja znajdzie odzwierciedlenie nawet w jego pokoju.
Oto "Kosmiczna Odyseja" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

ok1.jpg
ok2.jpg

Miłej podróży ku gwiazdom. Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga - jak napisał Mickiewicz.

Oba wcześniejsze projekty są po prostu kosmiczne :hearts/blue-heart: :hearts/blue-heart:
Ostatnio zmieniony środa 10 cze 2020, 05:58 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”