Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Post autor: kreatora » środa 12 sie 2020, 17:50

@Kirka

Genialne! Te wszystkie meble przypominające modele samochodow! Nawet kanapa, fotele i loóżko są "odjechane". Objazdowa biblioteka na przyczepie - po prostu bajeczka! Nawet obraz na scianie idealnie dobany tematyka i kolorystyką! Pokoj jest szalenie energetyczny i tym samym idealnie pasuje do trochę zbuntowanego nastolatka fana motoryzacji kipiacego energia!
Trzeba przyznac ze te wyzwanie jest specjalne i tylko dla tych najbardziej kreatywnych i oryginalnych dekoratorów.
Ja juz od razu się poddaje :cat_mwaha:
P.S Idea samobieżnego fotelu na kółkach bardzo mi się podoba, zeby jeszcze ten fotel umial chodzic po schodach... :cat_hmm:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 14 sie 2020, 16:29

Wpierw zaległości, bo jakoś tak wyszło, że nie skomentowałam. :)
@SimDels cudna i bardzo klimatyczna staroświecka pracownia alchemika. :)

@Kropka - wspaniały i stylowy gabinet detektywa, który już zyskał renomę i zarobił sporo kasy. Teraz spokojnie może wybierać sobie co ciekawsze zlecenia. :)
@olivkasims - Ten zaradny detektyw, na pewno sobie poradzi, pomimo rozczarowania jakie go spotkało. Gabinet choć wyposażony rzeczami z odzysku, jest przytulny ładnie się prezentuje. Jeszcze wszystko przed nim, nowa kariera i może nowa miłość :)
@Kirka - ten gabinet detektywa, wygląda jak biuro Faceta w Czerni, bo wyposażony jest w nieziemskie technologie, a na dodatek detektyw ma tajemniczego pomocnika. Nic się przed nimi nie ukryje, koty, testamenty ani uciekające panny młode. Czy detektyw ma na imię Baltazar? :)

Teraz podziękowania dla @Marvi , @Kirka , @kreatora , @SimDels , @Wikki - za miłe komentarze :hearts/kiss-mark:

@Wikki , @Kirka - daliście czadu! Obydwa pokoje fana motoryzacji są genialne! Fantastyczny pomysł na aranżacje i niesamowicie kreatywne wykonanie! :a_bravo:
Maluszek ma takie małe miasteczko ruchu drogowego, gdzie może bezpiecznie udać się w swoją pierwszą podróż samochodem. Przepisy ruchu drogowego będzie miał w małym paluszku. :)
Natomiast nastolatek ma już sprecyzowane zainteresowania, pasjonuje go szybkość. Ach ta szachownica, teraz tylko machnąć flagą startową i wyrośnie nam mistrz Formuły 1. :)

Moja propozycja nosi nazwę "Prawdziwy entuzjasta samochodów".
○A true car enthusiast○ https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 9D3AF460E5
Ten niemłody fan/atyk/ motoryzacji ma już rajdowe popisy za sobą, wzrok nie ten i w krzyżu strzyka. XD W simsach nie pozwolono mu jeździć, więc postanowił wprowadzić się do garażu, bo bez bliskości samochodu żyć nie może. :03S-face-with-tears-of-joy:
01Fanatyk motoryzacji.jpg
02Fanatyk motoryzacji.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 15 sie 2020, 16:08

Od maluszka do seniora. Można powiedzieć, ze tu są pokazane wszystkie etapy życia miłośnika motoryzacji,
Ale ten ostatni etap tu pokazany wcale nie jest smutny. Te fan zmaterializował wszystkie swoje dziecięce marzenia. Zamiast zabawki super wypasiony rajdowy samochód. Zamiast dziecinnego pokoju prawdziwy, elegancki garaż z zestawem narzedzi,z zapasowymi kołami i z własnoręcznie zmontowanym zestawem audio telewizyjnym. Na ścianie w gablocie zdobyte puchary. Czego mi tylko zabrakło to barku. Teraz na swój wóz on może tylko popatrzeć , ale milo by było przyjąć danych dawnych przyjaciół w "meskiej dziurze" i przy szklalneczce razem powspominać dawne rajdy i zwycięstwa.
Następna super praca :14-face-throwing-a-kiss:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 16 sie 2020, 00:22

I proszę Państwa wystartowali! Oto i fani motoryzacji, którzy niestrudzenie wyjeżdżają prosto ku zwycięstwu! Co za wyrównana walka, słychać tylko pęd wiatru... I mamy samych zwycięzców, którzy swym kunsztem wywalczyli sobie puchar Formuły 1! Gratulacje! Nie słabną wiwaty i wyrazy uznania! Czapki z głów!
Uff, co za emocje, co za upał! Pora troszkę się schłodzić i ogłosić, iż przyszedł czas na...



Ósme zadanie: loch wampira.
Czas realizacji: 29 sierpnia (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 30 sierpnia.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 16 sie 2020, 20:52

Zanim "zmajstruję" loch nawiążę jeszcze do poprzedniego wezwania - Pokój fana motoryzacji.

@Ktosik - bardzo podoba mi się pomysł umieszczenia akcji w garażu. Trudno bowiem, aby zapalony rajdowiec zapomniał o swojej pasji. Nic więc dziwnego, ze nie może rozstać się ze swoją bryką i akcesoriami samochodowymi. Tym bardziej, że garaż jest urządzony elegancko, wygodnie, nawet zaopatrzony w łóżko. Świetna praca :)
@Kirka - bardzo, ale to bardzo kreatywna praca. Pomyślałem więc, że warto, aby ją ujrzało większe grono graczy.

Nakłoniłem więc Kirkę do jej upublicznienia. Po kilku drobnych zmianach (ale takich tyci tyci, by pokój dobrze prezentował się na zdjęciu) Mistrz kierownicy został przesłany do Galerii i można go pobrać i obejrzeć w naturze pod tym linkiem:
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... maxis=true

@kreatora , @Kirka , @Ktosik , @Marvi - ślicznie dziękuję za wspaniałe komentarze tu na forum oraz w Galerii. Moc :hearts/kiss-mark:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 16 sie 2020, 22:07

Juz widziałam! Bardzo ładnie z twojej strony ze to zrobieś. Pokój Kirki ślicznie pezentuje sie w Galerii! Ale dlaczego ona nie moze sama udostepniac prac? Ma Tradycyjna wersje gry bez dostepu do Galerii? Jaka szkoda...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 18 sie 2020, 20:17

Świetnie, że udostępniliście kirkowy pokój, jest mega pomysłowy.

Co do lochu to miała być w zamyśle bardziej pieczara (niejadalna) czyli coś jakby jaskinia choć pewnie dałoby sie to zrobić znacznie lepiej. Sam zainteresowany miał być baśniowa kreaturą ale twórca był śpiący i wyszedł taki ludzik z uszami nietoperza :D
Załączniki
a.jpg
aaa.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 21 sie 2020, 16:36

Toz to prawdziwe, ponure kazamaty! Grozą wieje z każdego kąta. Dobra scenografia dla horroru i z klimatem dla zupełnie innej gry niz słodkawe simsy.
Predzej dla RPG gdzie nasz bohater musialby wejśc do tego lochu i zmierzyc sie z tym czyms o białej skorze, co śpi w trumnie. Tak samo jak ptzemienilęs Sulani w zaginiona cywilację tu pokazales zupelnie inną możliwą wersje gry posługując się obiektami z simsów i tworzac zupelnie cos nowego. Super! :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 22 sie 2020, 02:41

Witam wszystkich bardzo serdecznie po dłuższej przerwie i życzę: zdrowia, pogody ducha i przede wszystkim o ile to możliwe jak najmniej problemów, które bywają nieodzownym elementem naszego życia.

Nowy temat wyzwania wyjątkowo mi przypasował, bo chociaż emisję serialu "Buffy postrach wampirów" oficjalnie zakończono w 2003 roku, to ja odkryłam go dopiero teraz. I pomyśleć, że kiedyś tego typu tematyka zupełnie mnie nie interesowała.
Zanim przedstawię kryptę Spikea, pragnę pogratulować wszystkim uczestnikom poprzednich wyzwań (pokój detektywa oraz pokój fana motoryzacji) wspaniałych pomysłów, które zachwycają innowacyjnymi rozwiązaniami, elegancją i fachowym podejściem do tematów. :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

A oto mój pomysł na kryptę, która mieści się w podziemiach, a konkretnie w piwnicy jednego z wampirzych domów.

k2.jpg
k3.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 22 sie 2020, 11:30

Dzięki Elu💚 przy okazji odrobinę przełamalem uczucie nazywane zmęczeniem materiału co do Simsów więc powoli powrócę do tej zabawy choć pewnie bardziej zanik półtora tyg ,wtedy będzie więcej czasu. Bobi ja mógłbym się ograniczyć do "ja tam za chole... wę nie nie wejdę!" Ale fakt faktem dałaś czadu i to co Ela napisała o moim mógłbym napisać tu choć myślę że ty klimat jest jeszcze mroczniejszy czuć chłód i wilgoć (biada tym fotelom chyba że są dobrze impregnowane :D) mega praca ! Bardzo jestem ciekaw kolejnych pomysłów bo temat daje duże pole do manewru np zastanawiałem się też nad tym jak mógłby wyglądać świat wampira w dalekiej przyszłości ...
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 24 sie 2020, 14:31

@bobas52
No Bobi faktycznie! Tutaj jest atmosferka upiorna do kwadratu! Bardziej wyglada jak siedziba jakiegos mrocznego stwora z hororu. Najbardzej zafascynowaly mnie te kraty. Sugeruja ze w tej czesci pomieszczenia trzyma sie "zapasy żywności" w postaci nadobnych panienek, a moze nawet i dzieci oczekujących smętnie swego losu.
Tez bym tam nie weszla. Chyba ze w towarzystwie Wiedźmina. Swietna klimatyczna' Piwnica grozy" :hearts/heavy-black-heart:
trudno bedzie przebić te dwie prace ale pewni tworcy z Simtopii mają tak bujna wyobraźnie, ze moze jeszcze mnie zaskoczą :81-face-finger-covering-closed-lips:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 25 sie 2020, 19:17

@SimDels - piękna i mroczna pieczara, z zamaskowanym wejściem. Świetny kominek tworzący ciekawy klimacik, a bladolicy osobnik wynurzający się z trumny przyprawia mnie o ciarki na skórze. Oj, wolałabym go nie spotkać. :cat_no:

@bobas52 - Cudna krypta, od samego patrzenia na zdjęcia wieje chłodem. Jest mroczno i tajemniczo, bo co może się skrywać za tymi kratami? Chyba nie chcę wiedzieć. :cat_ooo:
Obydwa projekty wspaniałe i bardzo klimatyczne!!! :a_bravo: :a_bravo:


Moja propozycja to leże Wampirelli. Ta wampirzyca jest romantyczką, i liczy sobie już ponad 500 latek. Lubi wygodę, nietoperze i świeżą krew. Niestety coraz trudniej zdobyć świeżutkie pożywienie, bo wszyscy albo wyssani, albo wampiry, dlatego ma zapasy pakietów plazmy. :)

01 Loch wampira.jpg
02 Loch wampira.jpg
The Vampire's Lair - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 0A154B388F
Przy okazji, serdecznie dziękuję Eli, Bożence i Damianowi za komentarze w Galerii. :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 26 sie 2020, 19:56

@Ktosik - niesamowity pomysł aranżacji garażu dla fana motoryzacji. Motomaniak ma tam wszystko, o czym może pomarzyć i o czym pewnie wspomina :)

@kreatora , @Ktosik , @Marvi - pięknie dziękuję za cudne komentarze. Szczególne podziękowania kieruję do Wiktora @Wikki , który namówił mnie do przesłania pracy do Galerii i zechciał udostępnić tam swoje konto. Szczerze pisząc nie spodziewałam się, że "Mistrz kierownicy" zyska tyle pozytywnych opinii i pobrań. Za komentarze w Galerii także serdecznie dziękuję :hearts/sparkling-heart:

Nowe wyzwanie i kolejne fantastyczne, kreatywne prace:
@SimDels - głucho wszędzie, mroczno i tajemniczo wszędzie, co to będzie, co to będzie szczególnie jak spiczastouszna blada zjawa nagle się pojawi. Jak nic - zawał murowany! Bardzo klimatyczna praca :);
@bobas52 - chłód wieje zewsząd, wilgoć łamie w kościach, mrok czai się po kątach, a właściciel lochu patrzy złowrogo. Nic tylko wziąć nogi za pas! Świetna aranżacja podziemia :)
@Ktosik - ciemno, chłodno, bardzo tajemniczo, ale estetycznie i elegancko. Urok i czar, jaki właścicielka krypty nadała temu pomieszczeniu, jest wyczuwalny w każdym szczególe. Od razu widać, że Pani jest estetką. Jednak lepiej nie przebywać z nią sam na sam. Plazma jej w takiej chwili nie zadowoli! Fantastyczna praca :)

W Windenburgu nieopodal ruin stoi nieco zaniedbany dwór. Jego właściciel ma opinię starszego sympatycznego pana, który ze stoickim spokojem znosi balangi organizowane w ruinach przez młodych ludzi. Czasem nawet można go zobaczyć jak z uśmiechem na ustach przygląda się tym imprezom. Kto jednak zwracałby uwagę na starucha, gdy zabawa się rozkręca. Nikt też nie przejmuje się jego uczuciami czy zainteresowaniami. A dystyngowany jegomość ma dwie pasje.
Uwielbia stare wino :a_beer:
wamp wino 1.jpg
i ... młodą krew
:64-face-screaming-in-fear:
wamp piwnica bez.jpg

Jednym słowem - KONESER !

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 27 sie 2020, 18:14

@Ktosik - od razu widać, że leże Wampirelli projektował wysokiej klasy projektant wnętrz. Jest gustowne, kobiece i nawet pajęczyny oraz nietoperze nie są w stanie pozbawić go uroku :12-ok-hand: .

@Kirka - Koneser w swoim przytulnym wnętrzu ma całkiem bogatą piwniczkę wszelkich trunków. Wino zmieszane z młodą krwią gwarantuje mu zwiększenie światłą tętnic, przez co krew szybciej krąży, zaopatrując w niezbędne składniki każdą komórkę ciała. Gdyby za kratami stały "byczki" można by powiedzieć, że kolekcjonuje Egri Bikavér :09-winking-face: :12-ok-hand:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 28 sie 2020, 17:05

@Ktosik
Leże Wampirelli to pokój arystokratki z wyższych sfer. Niech pospolite wampiry meszkają sobie w lochach i cierpią na reumatyzm. Ta wampirzyca uwielbia luksus i dzieła sztuki. Cóż może byc przyjemniejszego niż ogień na kominku dobra książka i wygodny fotel? Nim wyjdzie wieczorem starannie poprawi swoja urodę - trzeba dbać o wygląd gdy się ma 500 latek i zapas kosmetyków jest niezbędny. Ona nie musi trzymać pożywienia za kratami. Pożywienie samo się będzie pchać do niej w kolejce. Jaki facet odmówi pięknej damie wizyty w jej sypialni? I w te sposób nasza hrabina może ona sobie połączyć przyjemne z pożytecznym o ile oczywiście pożywienie będzie wystarczając przystojne. :)
@Kirka
Prawdziwy z krwi i kości mieszkaniec Dalmacji - dla którego nie ma nic lepszego niż dobre wino oraz RH plus. No w ostateczności może być minus.. Niestety nie wszyscy noszą bransoletki z wygrawerowana grupą krwi - co za pech dla konesera!
Na szczęście jakość tego co trzyma w beczkach jest zawsze idealna i jest czym popić taką "minusówkę". Nie wszyscy niestety goście doceniają dobre wino. Przysiągł sobie, ze zerwie wilkołaczką, co go odwiedziła wczoraj! Piękne futro i dobry seks - trudno, jakoś bez tego przeżyje! Jak można rzucać kości na podłogę! Nie wspominając o pobrudzeniu tejże podłogi krwią i zużyciu czterech dziewic aby napełnić basen przed kąpielą. Tyle dobrego Rh się zmarnowało, bo jej się zachciało kąpieli upiększającej!

Obie prace super
Gabi sypiania sliczna, a Kirki sypialnia kreatywna i wspaniale kolorowa ze "smaczkami" :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:
Ostatnio zmieniony sobota 29 sie 2020, 04:35 przez kreatora, łącznie zmieniany 1 raz.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » piątek 28 sie 2020, 20:47

Piękne i dostojne leże Państwo żeście zaprezentowali. Ja rzucę zatem paszkwilem, który reprezentuje krwisty loch wypełniony posoką xD
krfisty.jpg
kreff.jpg
Koncepcja zakłada, iż w tej krwistej wodzie spoczywają szczątki doczesne ofiar wąpierza.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 29 sie 2020, 04:39

@Marvi
O rany! To jest zdecydowanie z innej gry scena... Chyba wczesny Diablo...
Brakuje tylko smrodu rozkładu unoszącego sie nad tym basenem.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 29 sie 2020, 22:49

@Kirka -cudnie wyposażona piwniczka konesera, gdzie stare winko same leje się do dzbana. Jednak, gdyby młodzi imprezowicze zeszli do podziemia, i zobaczyli drugą część tej piwniczki, to opinia o poczciwym staruszku legnie w gruzach. Ale kto by tam myślał o tym na balandze, więc koneser ma młodej krwi też pod dostatkiem. Wspaniała praca z humorystyczną nutką :)

@Marvi - ciemność, morze krwi i upiorne wnętrze. Wow, straszliwie żarłoczny ten wampir. Świetny pomysł i super klimatyczna sceneria. :)

@Kirka , @bobas52 , @kreatora , @Marvi , @Aericia - ślicznie dziękuję za urocze komentarze tutaj i w Galerii :hearts/two-hearts:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 30 sie 2020, 08:10

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ósmej odsłonie wyzwania, a także wiernym obserwatorom!
Skoro ochłodziliśmy się w wampirzych lochach, stawiliśmy czoła przygodzie, to teraz pora na...

Dziewiąte zadanie: salon "pożegnanie z latem".
Czas realizacji: 12 września (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 13 września.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 31 sie 2020, 21:09

Ja tylko, że WOW daliście czadu, Marwicz to jest jak rozumiem noc żywych trupów w simsach i krew wszędzie tryska (no bo skoro możnba starwars w simsach to i czemu by nie inne hity filmowe... coś więcej niz przedsmak właśnie pokazałaś, niesamowite). Kirka ,piekne kolorowe podejście, mniej mroku ale za to jaka historia... bajka poprostu.
Gabi łaaa! mysle, że większosc simsiaków nawieje już na widok autoportretu Wampirelli :D Mega praca i klimat i tu także przyleciały nietoperki (kurcze gdzie one są?)
Brawo.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”