No niestety - trójka jest leciwa, ale (o czym wiedzą doskonale gracze) - bardzo wymagająca. Niektórzy mówią, że potrzeba komputera rodem z NASA do tej odsłony Simsów. Nie da się w nią grać swobodnie wraz ze wszystkimi dodatkami na lapku, bo lapek tego nie uciągnie. . To, że do któregoś momentu gra się wczytuje, a po dograniu dodatków już nie - oznacza, że lapek sobie nie radzi. Musisz wybrać tylko część dodatków, czyli musisz zdecydować - granie lub posiadanie. W opcjach grafiki zmniejsz wymagania - ustal jakość grafiki na mniejsze wymagania, podgląd mapy też na mniejszy rozmiar, jakość szczegółów tekstur... Wszystko by odciążyć kartę graficzną. Zróbcie to po wgraniu podstawki bo jak piszesz - po wgraniu kolejnych dodatków gra szwankuje i nie będzie jak zmienić tych ustawień.
Trzeba też umiejętnie grę odciążyć. Przede wszystkim wyłączyć zapisywanie wspomnień. Opróżnić folder o nazwie dc Backup po zainstalowaniu wszystkich dodatków, znajdujący się w lokalizacji dokumenty oraz także folder Downloads po zainstalowaniu simspacków (za pomocą launchera). Wszystkie te dodatki instalują się bowiem w trzech miejscach w grze - w folderze downloads *podczas instalacji), w folderze dc backup, oraz w wielkie pliki zbiorcze w folderze dc cache.
Jedynie z folderu dc cache nie usuwamy niczego pod żadnym pozorem!
Dlaczego tak się dzieje pisałam wiele razy - można to jeszcze znaleźć na forum oficjalnym o ile nie usunęła tego obecna moderacja. Napiszę więc to jeszcze raz
Gra potrzebuje plików dwojakiego rodzaju - pojedynczych plików składowych danego obiektu by móc go potem przetwarzać, oraz plików zbiorczych, by móc grać. Gracze dzielili się kiedyś swoimi pracami na giełdzie wymiany *nie wiem, czy giełda jeszcze działa) Żeby można było pochwalić się swoim dziełem na giełdzie trzeba go było tam wyeksportować z gry. I właśnie do tego celu gra potrzebowała tych pojedynczych plików. Jeśli niczego nie eksportujemy, to nie mamy potrzeby posiadania folderu dc backup z całą jego zawartością. Natomiast po pobraniu obiektów ze store czy też cc w formacie simspack lądują one do folderu downloads i je usuwamy stamtąd bezwzględnie po zainstalowaniu. Żeby nie pobierać ich ponownie ze store i z netu - powinno się je zgrać na płytę lub płyty. Pendrive jest mniej polecany ze względu na możliwość uszkodzenia plików. Lepiej już na dysk zewnęrzny, chociaż to nadal pendrive tylko w wersji gigant.
Kolejne usprawnienie - zapisywanie gry co kilka zapisów opcją - "zapisz jako". Robimy to dwa razy pod rząd w odstępie np jednej minuty - wtedy mamy zapis sejwu i jego backup. Backup jest kołem ratunkowym, gdyby nam się sejw posypał z jakiegoś powodu. Gdy dajemy opcję zapisz jako - nadajemy sejwowi kolejny numer porządkowy żeby się nie pomylić. Np jeśli gramy w Riverview to dajemy zapisz Riverview. Za - powiedzmy pół godziny zapisujemy grę ponownie ale dajemy opcję zapisz jako - Riverview1 i za minutę dajemy tylko samo zapisz *to dla utworzenia tego backupu). Za kolejne pół godziny znów zapisujemy grę i wybieramy znów opcję zapisz jako - i dajemy zapisz jako Riverview2 a za minutę już tylko zapisujemy. Po zakończeniu gry wchodzimy do folderu Saves i usuwamy wszystkie starsze zapisy i ich backupy - zostawiamy tylko ten najnowszy - z najwyższą cyferką. Nie możemy tego robić zbyt długo w trakcje jednej sesji gry, bo folder saves spuchnie od tych zapisów do niebotycznych rozmiarów - trzeba wychodzić z gry i usuwać te starsze zapisy. Grę musimy dość często w trakcie jednej sesji zapisywać, bo TS3 lubi się wykrzaczać bez ostrzeżenia, jeśli gramy dłużej niż godzinę, półtorej. Więc lepiej się zabezpieczać.
Kolejnym obejściem jest włożenie do folderu Mods/Packages plików modułowych modu NRAAS. Ten mod stworzył Twallan, i mimo że już się tym nie zajmuje - jego dzieło kontynuują inni.
Mod ten składa się z wielu części, ale zawsze trzeba w pierwszej kolejności pobrać jego podstawę czyli Master controller. Mod ten pozwala w ogóle grać bo gra się po pewnym czasie niesamowicie buguje. Zapobiega też efektowi błękitnych parcel. W twoim przypadku wina nie leży jednak po stronie tego błędu błękitnych parcel, bo to siędziało już po uruchomieniu gry i próby wejścia na parcelę.
Mod master controller jest jednak niezwykle przydatny na codzień, ale najważniejszy jest error trap i overwatch. O wszystkim poczytaj sobie pod podanymi linkami. Strona jest w j. ang ale ja włączam automatyczne tłumaczenie google chrome.
https://www.nraas.net/community/MasterController
mc ma podmoduły - popup menu style i invalid parts
oraz jego moduły = master controller cheats,
https://www.nraas.net/MasterController-Cheats
overvatch
https://www.nraas.net/community/Overwatch
error trap
https://www.nraas.net/community/ErrorTrap
debug enabler (też bardzo ważny)
https://www.nraas.net/community/DebugEnabler
tu daję ci link do strony głównej - z boku po prawej widać zresztą wszystkie części NRAAS-a, trzeba sobie poczytać który moduł do czego służy
https://www.nraas.net/MasterController
Ja jeszcze korzystam z paru innych modułów, w tym z travellera - za pomocą którego możemy wybierać miasta z dodatku Wymarzone Podróże jako miasta stałego zamieszkania a nie tylko jako miasta wakacyjne.
Żeby modyfikacje i obiekty będące w formacie packages działały, muszą być rozpakowane i włożone do folderu Mods, w którym mamy umieszczony jeszcze podfolder o nazwie Packages.
Czasami pobieramy niespakowane pliki - trzeba zwracać uwagę po pobraniu. I broń boże nie mieszać zbiorów trójkowych i czwórkowych, bo o pomyłkę nietrudno. W folderze Mods (ale nie w Packages) umieszczamy jeszcze plik resource.cfg - inaczej żaden mod czy obiekt w formacie packages nie będzie działał. Reszta plików ląduje głębiej, czyli w Packages.
Być może już to wszystko macie ogarnięte, więc piszę tylko informacyjnie, nie wdając się w szczegóły. Napisz, czy te porady się przydały.
Instalujcie też z umiarem obiekty ze store. Nie wszystko trzeba mieć

A jeśli instalujecie, to podzielcie te zbiory na kilka partii i i zwróćcie uwagę przy której partii wystąpiły problemy bo wtedy łatwiej dojść, co zawiniło. Być może jest jakiś zepsuty plik.
Na koniec przyszło mi do głowy - czy aby przypadkiem nie włożyliście do trójki jakiegoś pliku czwórkowego. Gra wtedy też tak wygląda

Pliki czwórkowe są zawsze w formacie packages, więc jeśli coś tam wkładaliście do folderu Mods/Packages, to radziłabym sprawdzić, czy to aby na pewno trójkowe.
Jeśli zaś pierwszy raz słyszycie o folderze Mods to dodam, że tego folderu nie ma w grze po zainstalowaniu trójki - trzeba sobie go samemu zrobić. Czyli jeszcze raz - w folderze TS3 znajdującym się w lokalizacji Dokumenty tworzymy folder Mods, a w nim kolejny folder - Packages, i do niego wkładamy wszystkie pliki a szczególnie modyfikacje będące w formacie packages (mają tę nazwę packages w końcówce nazwy). Żeby folder Mods działał musimy do niego włożyć dodatkowo plik resource.cfg (wkładamy go tylko do Mods)
Plik resource pobierzesz stąd (szukaj linku Resource.zip w akapicie Blunote00's Check List
https://www.nraas.net/community/How-To-Install (jest podlinkowany - pobiera się od razu po kliknięciu na link. Musisz uważnie przejrzeć akapit i odszukać resource.zip, a po pobraniu rozpakować i włożyć do Mods rozpakowany plik.
Kolejny krok po zainstalowaniu moda NRAAS to usunięcie plików cache (pamięci tymczasowej) - znajdują się one w folderze TS3 w lokalizacji Dokumenty
Są to pliki o nazwach Compositor.cache.package, CAS.part.cache.package, Script.cache.package, Sim.compositor.cache.package, socialCache.package (ten ostatni tylko jak masz dodatek Zostań Gwiazdą).
Oprócz tego gra zapisuje sobie obrazki obiektów ze store do folderu featured items - trzeba go opróżniać, i nie pozwolić launcherowi na łączenie się ze store podczas grania bo to bardzo obciąża pamięć lapka. Najlepiej grać w trójkę przy wyłączonym internecie. Sim nie może mieć też wypełnionego plecaka czy wyposażenia uzbieranymi minerałami, motylami czy innymi artefaktami. Gra się prędzej czy później wykrzaczy.