Retro World - Hala targowa, Świątynia kąpielowa i mapki poglądowe

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Retro World - Hala targowa, Świątynia kąpielowa i mapki poglądowe

Post autor: SimDels » niedziela 17 lip 2022, 13:50

Belle Epoque, epoka pary i wynalazków... w tym czasie wiele miast w Europie poszerzyło swoje granice wielokrotnie w krótkim czasie, rekordowa ilość zabudowy (w skali Europy) przybyła wtedy w moim rodzinnym mieście Łodzi wówczas znanej w świecie i bardzo bogatej (w jakimś sensie nowocześniejszej od ówczesnej Warszawy (pierwsze tramwaje elektryczne i wiele innych rzeczy pojawiło się najpierw tu). Tempa rozwoju Łodzi nie dogonił nawet słynący z podobnego błyskawicznego rozwoju Manchester.
Inspiracją dla przebudowy Zatoczki jest tu jednak nie tylko łódź ,bardziej miasta z czerwoną dachówką i ten dawny impet, wybuchowa mieszanka stylów, detali, to wszystko czego dziś architekci zazwyczaj nie umieliby odtworzyć lub co przekraczałoby wszelkie możliwe budżety. Nadal uczę się budować w sensie detali więc to będzie też takie pole do eksperymentów z fasadami itd.

Edit: Projekt przerodził się w coś szerszego czyli będzie to zapis gry z kilkoma przebudowanymi lokacjami (na pewno, Zatoczka, Newcrest oraz Promenada Magnolii) stąd także zmiana nazwy tematu i całego projektu.

Póki co zaczynamy od pierwszego mini kwartału zabudowy w Zatoczce, to kamienice pozbawione większego detalu, zrobione trochę pośpiesznie, kryjące we wnętrzach mieszkanie na górnym piętrze oraz klub w parterze (przyda się w razie odwiedzin znajomych u naszego sima lub rodzinki. Obok niebawem powstaną inne kamienice pewnie bardziej przemyślane (jeśli Delsu nie straci słomianego zapału) wszak otoczenie ze starymi tramwajami (nawet i tymi amerykańskimi) jakoś zawsze mi do tego pasowało. Delikatną (bardzo delikatną) inspiracją był fragment zabudowy Szczecina.

Delsgard 1 (czyli mieszkanie w kamienicy z bonusem)



Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 76E60D36BD
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... n-old.html

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 17 lip 2022, 20:02

Delsisko, Ty dziadu jeden, weź się wstydź!
JAK TY TO, U LICHA, ROBISZ?!
Czo Ty to wyprawiasz? Jak można tak psocić w każdym, dowolnie umyślanym, gatunku, ze to zawsze robi klimat? Ej, widziałam kiedyś na zdjęciach z Breslau taki pierwszy jakiś wielki sklep (nie wiem, gdzie to było, to Ala nakreśli jeśli będzie miała podobne skojarzenia - on miał taki globus @Alibali) i on (ten sklep!) był właśnie w takiej narożnej kamienicy umieszczon (tak było, nie zmyslam). Anyway jakoś mi się tak skojarzył <3
To jest budowla, która moje serduszko ogrzewa (tak, dobrze słyszycie, nie jest cała z cegły i nie jest zrujnowana, ale właśnie tak jest).
Delsisko - te speedbuildy to jest koncepcja, która została wymyślona z myślą o Tobie. W sensie jakaś srajda to wymyśliła, ale sama idea czekała na Ciebie! Rób to nadal, rób to motzno, czyń to srogo! Bo robisz to dobrze!
A ja czekam na ciąg dalszy! <3

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 lip 2022, 20:43

@Marvi Marviczeue, kurde, no. Przecież nie dalej jak łońskiego roku (roku a nie miesiąca, bo uznałam, że miesiąc nie może być łoński) - oglądywałyśmy fotki z Wrocka. To jest mój ukochany Feniks - secesyjne cudo.

Tak wyglądał onegdaj
z gl.jpg

A tak wygląda obecnie, odarty z całej swojej wspaniałości, wielkich szyb i przede wszystkim globusa!

bez gl.jpg

Są plany, by Globus wrócił na dach! Oby!

https://www.wroclaw.pl/extra/feniks-dom ... h-historia


I jak jeszcze raz zapomnisz, to cię wygrzmocę! I to w negatywnym sensie!

Drugie takie cudo, które niestety jest przykładem, że lepiej nie znaczy lepiej - chodzi mi o odnowiony Hotel Monopol. Po odnowieniu wygląda tak jak.... oskubany kurczak?

mon.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 lip 2022, 21:06

Miszka, ty w ogóle sypiasz? Ja nie wiem, czy nie założę jednoosobowego strajku na forum! Rozdzielono zdolności niesprawiedliwie! Nie dość, że wzrostu mi poskąpiono, to jeszcze pożałowano wyobraźni! Tylko lata mi ktoś podwójnie policzył, bo według mnie to ja mam co najwyżej 30. No, 34 :P
Projekta są cudne, wykonanie mistrzowskie. Szkoda aż, że EA nie wpadła na sposób, by wspólnie pomieszkiwało kilka rodzin w kamieniczce. Przez ten brak - budowanie takowych cudeniek staje się sztuką dla sztuki! :( Szczególnie budowanie wieżowców.
Kamieniczki mają trochę więcej uroku w mojej ocenie, bo można je tak sprytnie zagospodarować, żeby jednej rodzince przypadła całość. I brak jest (oprócz Newcrest) takiej okolicy, by postawione kamieniczki tworzyły w miarę jednolity ciąg wielkomiejskiej zabudowy. Szkoda, że EA nie dało do czwórki możliwości własnoręcznego stawiania parcel. Ale może i na tym polu Paralives ich pogonią i zmobilizują! Niemożliwe powoli staje się możliwym, patrząc choćby na te zaokrąglone ściany. Gdy tak się napatrzę, to nawet nabieram nadziei, że i koniki będą :(

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 22 lip 2022, 12:38

@Marvi , @Alibali Powiedzieć, że mnie zainspirowałyście to jakby nic nie powiedzieć, dostałem tymi fotami niezłego kopa ,pomyślałem "leżę i kwiczę bo co ja tam umiem? Fasady robię bez zdobień, proste klocki z balkonami no ale wiem ,że czas spróbować to zmienić i ten eksperymentalny temat-miasto ma być dla mnie szkołą (panie uczycielki już mam a o pracy domowej za moment).
Bardzo Wam dziękuje za podsunięcie pomysłu, faktycznie domy towarowe z Wrocławia to coś wyjątkowego może nie tylko w skali obecnej Polski bo w Europie pewnie za dużo takich cudów się nie zachowało. W Łodzi są kamienice mające przeszklenia dwupoziomowe a nad tym są mieszkania lub biura, trochę jak na tej fotce z globusem ale od prawej strony. choć nie są to narożniki (te wrocławskie są chyba wyjątkowo spektakularne).
Niesamowicie wyglądają też domy towarowe na starówce przedwojennego Szczecina.
Mój pomysł jest skromniejszy ,dzięki tym fotom od Was spróbowałem zrobić taki trochę zbitek różnych inspiracji tego typu. Schowałem sklepy za kilkoma fasadami by urozmaicić krajobraz nie "marnując" parceli na jeden budynek bo jak wiadomo z parcelami w Czwórce jest Bida przez duże Be : :cat_sad: a takie rozwiązania w "realu" też są (vide Toruń).
Sklep jest przetestowany. Nazwa Sedina nawiązuje do kultowego monumentalnego posągu-fontanny z dawnego Szczecina przedstawiającego fikcyjną boginię ,personifikację miasta i jego związków z morzem oraz handlem globalnym. Niedaleko miejsca w którym się znajdowała stoi dziś troche podobny budynek nazywany Starą drukarnią choć będący niegdyś domem towarowym (Od niedawna jest nadzieje na to, że odzyska blask a nawet 3 metrową rzeźbę Merkurego-patrona handlu na kopule. W sumie im więcej czytam o tych domach towarowych tym bardziej widzę, że to kopalnia pomysłów a to wszystko przez was :91-ghost: Ps: Mam nadzieję, że globus wróci na swoje miejsce, wyglądałoby to niesamowicie fajnie :cat_happy:

Ali zdolniacho wyobrażnię :hearts/green-heart: to ty masz dużą (podobały mi sie odwazne zdobienia Twojego hotelu no i cierpliwa łapka do pięknych wnętrz do i tak pomysłowej bryły.
Zatoczka w sumie jest podobna do Newcrest z tymi parcelami, chyba ma ich tez nieco więcej więc zacząłem oczywiście od mojego ulubionego rewiru z tramwajami , potem przyjdzie pewnie czas na "wyspę" i nabrzeże na koniec zostawię sobie pewnie dwie duże parcele po lewej stronie mapy bo nigdy nie wiem co mogłoby tam powstać żeby miało sens i park, który znając siebie parkiem pewnie nie będzie (choć właściwie Belle epoque to także wspaniałe parki ze sztucznymi wodospadami ,pałacami itd więc by nawet pasowało tylko czy słomianego zapału wystarczy?)

Marweusz, słodkości nawet kiedy w biedrach cukru nie ma więc dziękuję ci baaaardzo, Narcyz nakarmiony a zatem delsowaty rusza do dalszego boju zmotywowany dziękując na serio za tak dobre słowa :hearts/green-heart:

Ps2: Teraz widzę dopiero po publikacji że gdzieś mi kawał speedbuildu uciekł (z tegoż filmu) ale nie wiem co sie zadziało, może omyłkowo cześci nie nagrałem dzięki czemu jest krócej i może da się przy tym nie zasnąć :D

Ok nie zanudzając dłużej;
Sedina Department Store / Dom Towarowy Sedina



Galeria:https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 2C1E30C998
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... store.html
Załączniki
20.07.jpgc.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 23 lip 2022, 08:01

Te twoje kamieniczki i neobarokowe daszki to mistrzostwo świata. :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 23 lip 2022, 17:44

@SimDels Ty, szatanie delsowaty jeden! Toż tobie co nie powiedzieć, to woda na młyn! No i proszę, natychmiast w odpowiedzi na wrocławską secesję wyciągasz jak z rękawa parcelę, która wypisz wymaluj wygląda jak Feniks! Jest śliczna, wystarczająco ażurowa i secesyjna... I narożna! Nie wiem tylko gdzie ty ją postawiłeś, zrozumiałam, że w Wierzbowej, tak? Pięknie się prezentują twoje narożne kamieniczki - myślę, że lubisz takie wyzwania, bo to widać, każdy detal w nich wypieściłeś!
Ale że natychmiast się zabierzesz do pracy, no to tego się nie spodziewałam! Ja się boję, że jak powiem tu dziś Howard Castle, to jutro mnie zabijesz tym pałacem i to bez ceców! A ja 2 gb (DWA GIGABAJTY!!!!!) ceców ściągnęłam, aby go wybudować! Powstaje sobie mozolnie w Windenburgu, bo tam jest przestrzeń i miejsce na takowego kolosa (chociaż muszę przyznać, że działka 64x64 i tak jest za mała - powinna być minimum 75x75 :P) Wprowadziłam tam Elusiowego Vimesa który jest magiem, a temat magii w tym zamczysku poruszam. Chłopaczynę polubiłam już wcześniej, bo jest bardzo radosnym, wesolutkim i pracowitym Simem. Sam z siebie maluje, uprawia szpinak i marchewkę, i na dodatek jest bardzo pogodny, śpiewa sam z siebie pod prysznicem. A mi teraz bardzo potrzeba pogody ducha i dobrej, pozytywnej energii.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 24 lip 2022, 23:32

:hearts/green-heart: @kreatora Dzięki wielgaśne Elu
@Alibali O nie, w Hogwardy to ja nie umiem więc wolę poczekać na Twoje dzieło tym bardziej, że teraz faktycznie mamy funkcjonalność szkoły magicznej :)
To spore wyzwanie więc jestem bardzo ciekawy. To super jeśli simowe ludziki potrafią poprawić humor mi tez zawsze dają jakiś zaciesz jeśli już dam im chwile pożyć w grze :)
Te dwie pierwsze rzeczy postawiłem w Wierzbowej w "dzielnicy tramwajowej" czyli w miejsce (brzydkiego moim zdaniem) domu Belli i spółki oraz obok więc zostały tam jeszcze 2 parcele by stworzyć takie a'la centrum i zastanawiam się czy pójsc już tylko w zabudowę tego typu w tym miejscu czy porwać sie na jakiś kościół lub cos innego np fabrykę choć myślę, że chyba zapełnie te parcele jednak podobną zabudową próbując zrobić to jak najlepiej (czyli lepiej niż dotychczas) jeśli chodzi o detale i ozdobniki (z tyłu głowy mam zawsze to pytanie jak to zrobić by było bogato ale żeby nie przesadzić).Dzięki raz jeszcze za motywacyję i czymie kciuki za zamczysko :hearts/green-heart:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 25 lip 2022, 22:43

Miszka - Howards Castle to nie Hogward - zmyliło cię to napomknienie o magii. A ja tylko tam "zamieszkałam" z elusinym magiem :)

Tak wygląda w naturze Howard Castle
Castle_Howard_and_garden.jpg
I mam sporo roboty jeszcze, więc nie pokażę co zrobiłam, ale Marv może zaświadczyć, że sporo już jest zrobione. Ale niestety nie posłuży to do kolejnego forumowego projektu, bo ma cece od diabła i ciut ciut! A bez ceców będzie niefsjny. Chociaż - jak znam Marvi, to ona go i bez ceców zrobi :P
Ostatnio zmieniony niedziela 31 lip 2022, 12:06 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 25 lip 2022, 23:29

Fakt, pewnie śpiący byłem że az tak nie skumałem :O No to kawał pałacu :cat_blink: , z cecami czy bez wstaw koniecznie jak juz będzie gotowy :cat_happy: Ja może sie tez troche zainspiruję ale tylko trochę bo w sumie jakiś pałąc się w tym projekcie przyda :79-face-cowboy-hat:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 27 lip 2022, 16:34

Przy okazji budowania tego pałacu odkryłam pewną ciekawą rzecz. Wiadomo, że okno powiększone za pomocą znaku " ] " pozostawia na ścianie brzydką dziurę, która wygląda nie dość, że paskudnie, to i okno jest nie do wykorzystania, bo staje się nieprzeźroczyste. Potrzebowałam do Howard Castlr specyficznych okien - tzw kolonialnych. W grze są takowe, ale nie w rozmiarze, który by mnie interesował. Są albo za małe, albo za szerokie! Naściągałam więc tych okien w trybie budowy, żeby "poprzymierzać" , a że nie miałam zbyt dużo miejsca - nakładałam jedne na drugie na pomocniczej ścianie, (korzystając z możliwości kodu bb.moweobjects). W pewnym momencie zauważyłam, że po nałożeniu jednego okna (powiększonego, a więc z dziurą), na drugie niepowiększone - ta paskudna dziura w pierwszym z okien zniknęła! Oczywiście ma to sens, gdy takie nałożenie nie razi architektonicznie, a elementy okna nie preszkadzają sobie. Może komuś się przyda to spostrzeżenie.


Znalazłam jeszcze krótki film, właściwie zapowiedź filmu "Powrót do Brideshead" (stary, bo z 2008r.) ale widać tam ten pałac doskonale, choć urywkami. Zakochałam się w Howard Castle właśnie po obejrzeniu tego filmu (skądinąd świetnego, poruszającego m.in. problem wiary katolickiej pokazanej w bardzo niekorzystnym świetle, stojącej bowiem ze sprzecznością z wartościami ogólnoludzkimi, oraz ukazujący podejście w tym aspekcie wiary do LGBT w w tamtych czasach, czyli w arystokratycznej, przedwojennej Anglii).



Cały film można było obejrzeć na cda - ale nie wiem, czy jeszcze jest to możliwe po wszystkich zmianach jakie tam wprowadzono. Znalazłam go także tu - ale też nie wiem, czy link zadziała

https://www.nvod.pl/powrot-do-brideshead-film-online/

Jest też na Netflixie, więc jeśli ktoś ma dostęp to tam na pewno go znajdzie.
Ostatnio zmieniony niedziela 31 lip 2022, 13:48 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 30 lip 2022, 22:59

Sedina Department Store to, powtórzę za Elą - mistrzostwo świata. Cudna bryła, a niesamowicie wkomponowane okna, nadają budowli lekkości, po prostu - koronkowa robota. :) Wnętrza - bardzo ładnie zaprojektowane, śliczne sklepiki i urocza księgarnia. Pięknie wyglądają te książki na półeczkach pomiędzy regałami. Choć tak mi się przypomniało, że gdy próbowałam zrobić księgarnię w kamienicy, wyszukałam w debugu wszelkie możliwe knigi, wystawiłam je w rządkach na pólkach wystawowych, po czym wpuściłam tam Vitalija, sprzedawców i przypadkowych klientów, a ta cała hałastra, pierwsze co zrobiła - to zaczęła sprzątać moją pracochłonną wystawkę, chowając książki do regałów. Inny przypadek miałam taki, że w knajpie wyłożyłam dekoracyjnie na barze jakieś czasopismo z debugu. Półki na książki nie było, więc Vitalij - zaraz po wejściu w tryb gry schował gazetkę do regału z sokami, tego, gdzie denka butelek widać. Jak to zrobił? Nie mam pojęcia. Możliwe, że jakiś bug gry. :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 04 sie 2022, 22:04

@Alibali Dzięki Alicja, obejrzę sobie na spokojnie dziś jak się da. Dość monumentalne te pałace tam budowano a tematyka praktycznie wraca jak bumerang i nic dziwnego bo świadomość tego, że coś tu jest mocno nie halo rośnie i zawsze była obecna w dziejach.
Ciekawy patent umyśliłaś z tymi oknami muszę spróbować bo faktycznie to powiększanie okien szybko zniechęca a dylematy mam takie same; czemu nikt nie wpadł na to by to lub inne okno było większe. Zwłaszcza dylemat mam zawsze jak myślę o oknach gotyckich, mam swój patent na robienie ich z podstawki ale to nie do końca to co dałoby się zrobić... gdyby się dało :)
@Percival159 Faktycznie jak nie jest to sklep z oznakowanymi książkami to one i inne rzeczy mogą "ginąć" :) Podobnie miałem z lekami "robionymi" czyli nie miksturami z pracowniczego dodatku (bo te są spoko) tylko tymi w słoiczkach... Nabudowałem sie naustawiałem po czym Delsu wparował i wszystko wywalił do kosza bo okazało się że takie leki i maście z debuga na starcie są zepsute :O Ps: pomyślałem teraz o ciekawych klimatycznych aptekach z oryginalnym wyposażeniem, może fajnie byłoby tez coś takiego wydłubać acz już z miksturami nie słoiczkami :D

Tym razem z wiatrem; po prostu szkoła. Inspirowałem się nietuzinkowymi gmachami szkół i użyteczności publicznej m.in w Szczecinie gdzie znajduje się takie trochę podobne liceum wyglądające niemal jak mniejsza wersja Malborka. Neogotyk z innymi wtrętami udającymi style historyczne był bardzo popularny przed ponad stu laty.
Oczywiście liceum funkcjonuje w pełni w Copperdale więc to tak nie do końca Delsgard (przebudowywana Zatoka) ale w sumie pomyślałem, że można ten projekt odrobine rozszerzyć (także o szpital w przyszłości).
Przy okazji wymodziłem speed builda jednak przyśpieszenie jest tu zabójcze; w 14 minut kilka godzin budowania (to najdłuższa budowa póki co w tym temacie). Program do video na końcu pokazał mi fatal error ale cudem eksport do końca się udał, komp tez nie padł.

Old School - nowe/stare liceum ;)

Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 595D73D3B5
Info i Zip: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... -high.html



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 sie 2022, 23:24

Po rozmowie z Bobi o całym tym zamyśle postanowiłem zrobić jakieś parcele dla Promenady Magnolii, w taki sposób projekt przekształcił się w nieco szerszy zamysł bo będzie to finalnie zabudowa przynajmniej trzech lokacji (Promenada, Zatoczka i Newcrest).
Hotel miał naśladować trochę styl secesyjny (poza naszym krajem nazywany zazwyczaj z francuskiego- "art noveau"). To był nowy styl w sztuce i architekturze mający zerwać z prostymi symetrycznymi formami naśladującymi historyczne kierunki. Inspiracja była natura więc nawet okna przybierały formy finezyjnych krzywizn a roślinne płaskorzeźby pięły się wokół okien i po fasadach i tego już nie odtworzę ;) W Polsce za najbardziej secesyjne miasto uważana jest często łódź ale takich przykładów znajdziemy trochę w wielu miastach np.kilka wybitnych przykładów na Jeżycach w Poznaniu. Poza Polską najbardziej znane przykłady są w Wiedniu, Budapeszcie i Rydze. Czasem zalicza się do tego odjazdową architekturę Gaudiego znaną z Barcelony ale moim zdaniem to już zupełnie inna bajka choć powstała z podobnej inspiracji naturą i chęci zerwania ze sztywnymi ramami dotychczasowej architektury.
Hotel posiada na dole knajpkę wyposażoną w lodówke i inne udogodnienia a na piętrach nieduże apartamenty do których dostaniemy się po schodach lub... windą ;)
Ps: Okienka i drzwi z paku magicznego od początku kojarzyły mi się z ta architekturą więc po prostu musiałem użyć tu rzeczy głównie z tego paku.
Nie zanudzając dalej zapraszam do wynajęcia pokoiku w hotelu ;)

Promenade Hotel czyli Hotel Promenada



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 11 sie 2022, 07:42

Miśku, nie powiem, że zrobiłeś mi niespodziankę, bo faktycznie prosiłam Cię o zabudowę dwóch parceli 20x20 na Promenadzie Magnolii, której wizerunek miał przypominać moje rodzime miasto. Czyli architekturę, która Tobie jest bliska.
Sama choćbym nie wiem ile siedziała, nie stworzyłabym takich przepięknych kamieniczek. Bo co innego zachwycać się nimi, a co innego zbudować coś równie finezyjnego.
Dlatego dziękuję Ci, że uwzględniłeś moją prośbę i dzięki temu Promenada nabiera nowego klimatu.
Hotel już stoi i w połączaniu z wcześniejszymi budynkami sprawia wrażenie jakbym spacerowała po Gliwicach. Tylko w miejscu ścieku jakim jest Kłodnica, mam parowiec i czystą wodę.
Akurat ta okolica jak żadna inna pasowała mi do takiej zabudowy. Teraz budzi ona we mnie sentyment (Misiak nazywa to lokalnym patriotyzmem :) ). Im człowiek jest starszy tym bardziej docenia to, co kojarzy mu się z pięknymi wspomnieniami.

Moje miasto może nie jest tak bogate w architektoniczne perły jak: Łódź, Kraków ,Gdańsk, Toruń, Poznań czy Wrocław (jeśli pominęłam inne miasta to z uwagi na moją małą mobilność). Przeważającą część swojego żywota spędziła w nim i przez to nie posiadam skali porównawczej. Z resztą dopóki nie poznałam osobiście pewnego pasjonata architektury i zwiedzania :D , przemierzałam ulice miast ze wzrokiem wbitym w trotuar :?
Podsumowując gdyby nie tak gra i nawiązane znajomości, żyłabym dalej "uboższa" o cały ten otaczający świat.

Twój hotel do złudzenia przypomina Hotel Diament, który stoi przy głównej ulicy Gliwice i jest jedną z reprezentacyjnych budowli.
hotel-diament-gliwice1.jpg
I to by było wszystko co na ten temat mam do powiedzenia... Pozdrawiam serdecznie :14-face-throwing-a-kiss: .
Ostatnio zmieniony czwartek 11 sie 2022, 17:00 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 11 sie 2022, 15:58

Bobisiu - nie ty jedna należysz do tworów ludzkich mocno osiadłych (czytaj - z trudem odrywających tyłek od miejsca stałego pobytu), przemierzających okolicę tylko w razie potrzeby wyższej. A im starszy taki twór, tym bardziej osiadły... Nie znoszę wybywać z mojego domku, i tam najlepiej się czuję. Ale jak już ruszę w drogę, to oczy mi się kręcą dookoła głowy. I właśnie zakręciły mi się, gdy siedziałam spokojnie na krzesełku przed monitorem - na widok tego cudeńka gliwickiego (co jest sprzeczne w najwyższym stopniu z tym, co napisałam powyżej)! Bo oniemiałam na widok tego cudeńka - Bobi - TO SĄ ABY NA PEWNO GLIWICE? Ja znam tylko czerwone ceglane budynki z napisem Gliwice Główne! Widzę je, ilekroć przemierzam okolicę w pociągu via Lublin-Wrocław. Przyczerniałe na dodatek od pokładów sadzy i starości... Tak mi się kojarzą Gliwice - smutno, czerwonoszaro, czworakowato... A tu masz! Perełka! Muszę więc przeprojektować moje wyobrażenia, bo póki co, to przetrawiam z trudem, że TAM są takie cuda!! Może kiedyś będę miała okazję skonfrontować te wyobrażenia z rzeczywistością - na żywo. Ale póki co - dzięki za taką piękną fotkę - niespodziankę!

Nic nie wiedziałam o waszych cichych zmowach - projektach do Promenady... Tak sobie też po cichu myślałam, że warto tę okolicę w jakiś sposób wykorzystać. Twórcy gry jakoś nie pomyśleli o tym, by przybliżyć nam tę maleńką okolicę ( bo o ile pamiętam - są tam tylko trzy czy cztery parcele) - a można było zrobić coś na kształt okolicy festiwalowej, ale o tematyce np modowej pt "Idziemy do galerii". Są tam co prawda dwa gotowe sklepy, ale tak marnej jakości, że żaden szanujący się Sim nie zniży się do robienia w nich zakupów. Więc oprócz hotelu, Miszka, proponowałabym umieścić tam także twoją galerię handlową, jakiś shop dla licealistów czyli ów second hand, no i jakąś restauracyjkę. I mamy zapewniony całodzienny pobyt z atrakcjami! Super by to było... A może na największej z parcel zrobić własny lunapark a la Kirka - a doszedł nam w debugu ów Diabelski Młyn i parę innych atrakcji, więc może i @Kirka dałaby się namówić na przeróbkę swojego parku rozrywki... Ja zaczęłam robić tam dom mieszkalny z parterem usługowym (własny biznes - kwiaciarnia), ale w międzyczasie jeszcze miałam sto innych pomysłów, jak to ja :P toteż jeszcze nie skończyłam, choć tu pokazałam małą zajawkę.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 11 sie 2022, 17:55

Alutku, nawet nie wiedziałam, że Gliwice w 2019 roku znalazły się w pierwszej piątce dwóch kategorii prestiżowego zestawienia „Polish Cities of the Future”, przygotowanego przez brytyjski dziennik Financial Times: jako miasto przyjazne dla biznesu oraz miasto o największym potencjale ekonomicznym.
Biorąc pod uwagę, że upłynęło sporo wody w Kłodnicy, trudno jest mi powiedzieć czy nadal tak jest. W każdym bądź razie znajdziesz tu i cudeńka takie jak Hotel Diament oraz wiele innych wspaniałych zabytków architektury. Misiak poświadczy bo widział Gliwice jak jeszcze jeździły tramwaje i mniej więcej 5 lat temu... Boże jak ten czas leci.

Gliwice1.jpg

Mam nadzieję, że kiedyś uda Ci się wysiąść z pociągu i zweryfikować swoje wyobrażenia o moim mieście (jak to dumnie brzmi - moje miasto).


P.S nie spiskowałam z Misiakiem :) , tylko jak pobrałam jego dwie ostatnie prace i umiejscowiłam je na Promenadzie to uznałam, że poproszę o dodatkowe dwie parcele aby mieć kompletną okolicę z cudownymi kamieniczkami :) .

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 11 sie 2022, 23:00

Szczerze mówiąc (choć nie znam jakoś super mocno miast G.O.P-u) myślę, że Gliwice są w regionie najbogatsze w fajną stara architekturę (ze szczyptą średniowiecznej także) obok Katowic i chyba to jest drugie co wielkości miasto w regionie bodajże ok 200 tys mieszk, czyli gdyby było "wolnostojące" jak np Rzeszów czy Tarnów to kto wie... może mielibyśmy województwo gliwickie ? ;) Ten hotel znałem kiedyś z pocztówki i był to jeden z moich pierwszych "dojrzałych" rysunków ale dopiero wiele lat później mogłem go zobaczyć na żywo i potem jeszcze bodajże dwa razy ale wzdłuż tej głównej ulicy gdzie jeździły faktycznie tramwaje (oby cudem wróciły) jest cały ciąg świetnej zabudowy wielkomiejskiej.
Myślę Alu ,że jak będzie okazja to wysiądź koniecznie sam mam nadzieje jeszcze połazikować może nie raz. Zupełnie nie kojarzę tego drewniaczka, rewelacja!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 18 lis 2022, 11:13

No to jedziemy dalej. Kwiaciarnia, butik, urządzone mieszkanka oraz jedno rozwalone jak po pożarze i wiele innych rzeczy w ramach jednej parceli. Stylowo to moja wariacja ale odrobinkę inspirowana totalnym miksem w trzy światy, powiedzmy Budapeszt-Sopot-Toruń ;)

Retro City Center czyli mały kwartał kamienic dla śródmieścia

Download-ować można tu: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... p-and.html

oraz w galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 5F53552F4F



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 lis 2022, 21:11

Obok trzech kwartałów kamienicznych (pierwsza i dwie ostatnie parcele) powstał trochę zwariowany w zamyśle neogotycki kościół z podwyższona na podobnej zasadzie jak wieżowce wieżą.
Nie bardzo miałem pomysł na ta wyższa wieże i w końcu wyszedł taki trochę "disnejlend" jak w Starym Licheniu ;)
Zapomniałem o użyciu odpowiednich obrazków ale te najwyżej zostawię sobie na inny może już bardziej gotycki niż neogotycki moloch.
Można tu wziąźć ślub a w piwnicy trochę wzorem świetnej wielofunkcyjnej parceli Agusi do naszego wspólnego miasta, miała powstać sala do balowania jednak znów buntuje mi się gra przynajmniej wtedy kiedy nagrywam (film poniżej kosztował mnie hmmm... iście anielskiej cierpliwości momentami) więc ostatecznie pozostał tylko kibelek tworzony chyba trzy razy zanim gra przestała mi się buntować. Po tych fikołkach chyba zrobię sobie małą przerwę od budowania choć mam już pomysł na kolejną dzielnię Wierzbowej; napatrzyłem się i naczytałem ostatnio na naszym forum o tych domach wiktoriańskich więc może cos spróbuję, będzie taki retro świat ogólno europejski lub trochę globalny choc przyznaje, że w temacie daleko mi do wyczucia jakie ma Alicja czy Frissca ale tym bardziej chciałbym posiłować się z tematem dla mnie w sumie nowym.
Póki co przedstawiam jednak ceglany moloch :)

Kościół neogotycki

Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... B1A11A51A4
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... hurch.html



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”