(Ts4) L.S.Ciudad Mexicana - miasto meksykańskie

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts4) L.S.Ciudad Mexicana - miasto meksykańskie

Post autor: SimDels » czwartek 20 gru 2018, 12:43

(Pl) Miniaturowe stare miasto inspirowane architekturą Meksyku. Historyczne centrum miasta jest częścią projektu "Los Simos".
Projekt obejmuje przebudowę całego otoczenia Oasis Springs w stylu miasta meksykańskiego o nazwie Los Simos. Będą tam także piramidy i wieżowce ale przedewszystkim budynki w takim kolonialnym stylu.
(Eng) Old town inspired by the architecture of Mexico.The historical city center is part of the Los Simos project. The project includes the reconstruction of Oasis Springs in the style of a Mexican city - Los Simos.


DOWNLOAD (TS Galeria)
DOWNLOAD (SimtopiaPl - ZIP)
DOWNLOAD/info (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 05 sty 2019, 23:05

Rewelacyjna praca, cudnie wygląda ten fragment starego miasta. Piękne ozdobione i kolorowe kamieniczki, swoim stylem architektury rzeczywiście kojarzą się z Meksykiem . Kościół górujący nad nimi to oczywiście perełka, od razu mnie zachwycił konstrukcją i kolorystyką. :hearts/heavy-black-heart:
Wielkie brawa Michał :a_bravo: , genialnie potrafisz uchwycić klimat rożnych zakątków świata. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 06 sty 2019, 09:34

Dzięki Gabi <3 Strasznie fajnie jest pzeczytac takie słowa, nie byłem w Meksyku więc to póki co tylko wyobraźnia (plus google z naciskiem na google :D )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 06 sty 2019, 15:29

Ja także obejrzałam całą parcelę bardzo szczegółowo. Kościół urzekł mnie swoją monumentalnym konstrukcją i przede wszystkim realistycznym wnętrzem. Kolejny raz przekonałam się, że jesteś niedoścignionym mistrzem w odwzorowywaniu wnętrz sakralnych :a_bravo:

Całość jest tak misterna, że aż zapiera dech. Dosłownie odnosi się wrażanie jakby było się na wycieczce w tym fantastycznym i kolorowym kraju. :12-ok-hand:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 07 sty 2019, 00:58

To jest genialna praca :hearts/heavy-black-heart: - juz w Galerii mnie urzekła , a tam było niewiele widać. Pieknie oddany klimat Meksyku nie tylko budynki ale i kolory wpisuja sie w idealnie w tamten krajobraz. Kosciół to majstersztyk. Do tej pory żadna Twoja praca nie była tak zbliżony do realu jak ta. Może dlatego , ze Maxis oferował duzo rzeczy własnie do tego typu architektury i klimatu. Jest duzo wiecej elementów w detalach i ozdobach , czy nawet umeblowamiu dostosowanych do tego stylu i wszystko to wykorzystałes idealnie. Dla tworcow tworzacych na You Tube filmy ze scenariuszem nadaje sie to idealnie aby tworzyc sceny z simami w swiecie, ktory wyglada jak realny, i rózni sie od świata nedznych bud w Wierzbowej zatoczce czy nieudolnych nasladowan post kolonialnego stylu w Oazis autorstwa Maxisa. Wlasciwie ze swym talentem to dla Maxisa powinienes byl pracować zamiast tych partaczy. ktorzy tworza domki dla danych swiatow, a ktore sa nie tylko niegrywalne ale i "łobrzydlwe" .
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 07 sty 2019, 08:30

bobas52 pisze:
niedziela 06 sty 2019, 15:29
Ja także obejrzałam całą parcelę bardzo szczegółowo. Kościół urzekł mnie swoją monumentalną konstrukcją i przede wszystkim realistycznym wnętrzem. Kolejny raz przekonałam się, że jesteś niedoścignionym mistrzem w odwzorowywaniu wnętrz sakralnych :a_bravo:

Całość jest tak misterna, że aż zapiera dech. Dosłownie odnosi się wrażanie jakby było się na wycieczce w tym fantastycznym i kolorowym kraju. :12-ok-hand:
Chciałam jedynie skorygować błąd w literówce i przez przypadek wysłał się cały komentarz ponownie jako cytat - przepraszam.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 07 sty 2019, 10:49

Dzięki Elu za przefajny komentarz :) <3 No i ciesze się bardzo z tak dobrej opinii bo dawno nie budowałem jednej parceli tak długo, przyznam, że mając jednocześnie otwarte fotki z gogla w telefonie coby podglądac na bieżąco różne detale i sprbowac uchwycić to co charakterystyczne konkretnie w takim stylu i w Meksyku choć oczywiście nie wiedząc jak i czy tio sie sensownie uda. Weryfikują to zawsze opinie i spojrzenie innych bo samemu sie tego obiektywnie nie oceni (nigdy nawet jak jest sie zadowolonym ze swojego "dzieła").
Tu charatkterystyczne wydały mi się takie rzeczy jak duża ilosc balkonów. a'la renesansowe szczyty domów no i wspomniane kolory. Mam wrażenie, że Czwórka od początku była taka odrobine na to nastawiona (w podstawce) ale teraz z dodatkami zwłąszcza tym z Selvadorada można w pełni poszaleć :) Wnętrza to juz całkowita improwizacja i zwyczajowo to mi sprawiło nico mniej frajdy ale mam nadzieję, że i tu jest znośnie przynajmniej :)
Praca dla Maxisa? Pomarzyć zawsze można :) Moje odczucie jest podobne co do tych oryginalnych budynków i nawet zastanawiałem się kiedyś czy to nie jest tak trochę celowo przypadkiem by niektórzy nie płakało, że nie mogo i nie umio tak jak twórcy gry budowac przykazali (gdyby ci faktycznie wykorzystywali na max potencjał swojego dzieła). Zawsze tez drazni małomiasteczkowy praktycznie niemal wiejski charakter otoczeń w simsach przy podstawce zwłaszcza (dajemy graczom kilka pięter ale budujemy tylko parterówki i jednopiętrowe domki bo po co pokazywać, że można więcej poszaleć?) choć złagodzono efekt ciekawie poprzez tło i tramwaje, ciekawe jak to będzie w przypadku sims5 czy dostaniemy odrobinę faktycznego miasta czy też może pięcioparcelowa wioseczkę coby kompy nie wybuchały na starcie ;)

Bobi nic nie szkodzi dzięki raz jeszcze :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 07 sty 2019, 14:07

Miszka - ja padłam, gdy zobaczyłam to cudo w galerii. Brakuje mi tylko przestraszonych Meksykanów cichcem przemykających pod ścianami i butnie wjeżdżającej grupy rewolwerowców. Powinieneś dać jakiś gif na koniec prezentacji - do dopełnienia obrazu! Np - Siedmiu Wspaniałych!
Ekipa filmowców ciebie powinna zatrudnić jako scenografa :) Albo do filmu Trzej Amigos! Napisałam w galerii już wszystko. A tutaj mogę tylko dodać link do wspomnianego w komencie filmu (tylko zajawka niestety) - przezabawnej komedii z udziałem trzech wspaniałych komików - Martina Shorta, Steve Martina i Chevy Chase'a. W filmiku reklamowym YT pod koniec widać dokładnie taki sam kościół z charakterystyczną dzwonnicą.




Gdyby ktoś zainteresował się tą zajawką - to film można obejrzeć tu (chyba)


https://www.cda.pl/video/152979c2

Miszka - Meksyk starożytny czy Meksyk XIX wieczny wychodzi ci tak samo cudnie. Nawet lepiej niż te japońskie czy nowoorleańskie klimaty. Oddaj swoje serce Selvadoradzie - i zrób nam Meksyk na wszystkie parcele Oasis. To będzie moja ulubiona okolica. A ja zrobię Zorro i sierżanta Garcię. I piękną Donnę Mariję :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 07 sty 2019, 23:15

Dzięki jak nie wiem co @Alibali <3 Dodam tylko, że bezustannie w podróżach i budowaniu w Oazie towarzyszy mi Twoja chineczka (w mojej bezcecowej wersji na razie) i to ona jest oczywiście uwieczniona zarówno na filmach jak i tu na jednej z fotek choc o tym jeszcze szkrabne w Twoim temacie.
A okolica się buduje na całego teraz męczę piramidę więc ów powyższy Ciudad to tylko wierzchołek góry (dosłownie wierzchołek bo "starówkę" umiejscowiłem w najwyższym punkcie Oazy z powodu schrzanionego ustawienia parceli w parku oazowym). Niedługo wreszcie pokaże trochę więcej w osobnym temacie i pozanudzam realnymi inspiracjami.

Ps: Dzięki za Amigos :D Muchas gracias! :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”