Simtopia City download! - projekt finisz :)

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Simtopia City download! - projekt finisz :)

Post autor: SimDels » niedziela 28 kwie 2019, 14:42

Obrazek



(Eng)From the passion of many creators a common city was created.
Simtopia City is a created city by the Simtopia.Pl forum community. The common idea was created a long time ago.We slowly created the landscape of the city in which
everyone will find something for himself.
A huge thank you to everyone who participated in the joint project!


DOWNLOAD SIMTOPIA CITY*
*move to "saves" folder

---------------------

(Pl)Z pasji wielu twórców powstało wspólne miasto Simtopia City ,miasto stworzone przez społecznośc naszego forum Simtopia.Pl
Wspólna idea powstała dawno temu.Powoli tworzyliśmy krajobraz miasta, w którym każdy znajdzie coś dla siebie :)
Ogromne podziękowania dla wszystkich ,którzy brali udział we wspólnym projekcie!

*Pobrany plik umieść w folderze "saves"







Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Edit (09.04.2022): Spory czas po stworzeniu tego miasta rozkminiamy budowę kolejnego miasta
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 30 kwie 2019, 09:16

Czy mamy tutaj zgłaszać pomysły i rezerwować parcele? Jeśli tak, to podtrzymuję pomysł parceli publicznej - dworzec- galeria sztuki (muzeum) w dzielnicy III - parcela nr 7.
Uzasadnienie - dworzec najładniej będzie prezentował się od frontu, więc musi to być parcela, która zapewnia taki widok. I jest szersza niż dłuższa, bo tory muszą mieć odpowiednią długość. Z tyłu za parcelą będą rzeczone tory, a na nich pociąg (nieczynny :P ), a w nim kawiarenka. Może ktoś ma inny pomysł na wykorzystanie "pociągu"
Zamierzam skorzystać z waszych podpowiedzi co do konstrukcji "pociągu" - widziałam fajne "pociągi" w necie, ale z cc.
Natomiast mam uwagę co do cc. Jeśli do istnienia konstrukcji budynku (jego zbudowanie absolutnie od tego zależy) - to dopuściłabym pojedyncze cc... Wszak to też jest "nasza" twórczość - te cc :) Oczywiście sprawa nie może dotyczyć użycia obiektu, bez którego parcela może się obejść.
Ale np w katedrze okna witrażowe to jest wisienka na torcie! Można zrobić wersję z cc i bez cc przecież.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 30 kwie 2019, 11:04

Super pomysł Ali! Każde szanujące sie miasto powinno mieć dworzec kolejowy więc jestem bardzo ciekaw efektu.

Niniejszym parcela nr7 w dzielnicy III jako pierwsza zostaje sprzedana przedsiębiorstwu kolejowemu (SKP-Simowe Koleje Państwowe) ;P

Co do CC to pomyślałem właśnie o tym, że jeśli będą to jakies elementy kluczowe typu część konstrukcji budynku to osoba ,która nie zwróci na to uwagi będzie miała wybrakowany efekt po pobraniu zapisu z miastem). Jesli miały by jednak być cc to faktycznie zróbmy po max jednym-dwa dla każdego uczestnika zabawy tak by tych rzeczy do pobrania nie było potem za wiele.
mamy 2 możliwości przy CC:

1.Jeśli wykorzystacie jedno-dwa cc (max) w swojej pracy to podajcie od razu linki do tych rzeczy, potem wszystkie ewentualne linki do cc podam na koniec zabawy jako rzeczy potrzebne do prawidłowego działania miasta.
Lub zamiast tego:
2.Alternatywnie możaby też zrobic tak, że na zapisie gry z miastem będą tylko rzeczy bez cc ale jak ktoś będzie chciał to będzie mógł pobrac wersję alternatywną z cc jesli ktos takowa stworzy (czyli osoby ,które chca uzyć CC stworzą także wersje bez cc a pobieraczkom damy wybór między obiema wersjami)


Jak byłoby lepiej?
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 30 kwie 2019, 11:43

No tak właśnie dumałam nad tym, i sądzę, że ludki, które będą pobierać (zamiarem ewentualnym :) (- ogromnie mnie śmieszy, gdy prawnicy orzekając o czynie przestępczym używają określenia - dokonał tego lub tamtego z zamiarem ewentualnym) - często nie zerkają do opisu pobieranego obiektu,tylko potem walą z tekstami - sim mi się NIE WYŚWIETLA w CAS tak jak w galerii!! Ratunkuu, pomocyyy!
Więc trzeba by zrobić w wersji bez cc. Dla tych, którzy jednak na cc się zdecydują, czekać będzie praca podwójna - parcela z cc i bez cc. Myślę, że to uczciwe wyjście z sytuacji. Oprócz tego trzeba będzie przygotować dwie opcje pobierania - pojedyncze parcele z dokładnym opisem do którego miejsca pasuje, oraz cały zapis (sejw).

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 30 kwie 2019, 11:50

Zasady zostały zedytowane:

Jeśli ktoś użyje w swojej pracy CC niechaj zrobi także wersję swojej parceli bez CC.
Wersja z CC będzie zalinkowana w spisie parceli ale w pliku z miastem do pobrania pozostanie wersja parceli bez CC (dla wygody pobierających).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 02 maja 2019, 14:43

No dobra ale gdzie ta mapa z numerami parcel ? Rozumiem ze dzielnica III to Wierzbowa zatoczka ale nie mam bladego pojecia gdzie jest ta Alutkowa parcela nr.7
Da mi ktos link do takiej mapki z numerami parcel? No i mam takie pytanie - poniewaz wiadomo ze taka praca bedzie wyslana jako chata najpierw do Galerii to, czy chata tam widoczna musi stac na tej samej parceli co wybrana na mapie? Są parcele na ktorych NIE DA SIE uzyskac dobrej foci na okladke w Galerii. Chyba wystarczy ze w tytule pracy bedzie dzielnica i numer dzialki zeby to Michal mogl poźniej zlozyc w całość. No o oczywiscie wymiar parceli musi byc ten sam i tu i tam.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 02 maja 2019, 19:17

Myślę Elu że ważne będzie aby parcela była nie tylko wymiarowo taka sama, ale żeby budowla zwrócona w tę stronę, na której by była zwrócona na mapie Wierzbowej. I budując dom czy coś publicznego - trzeba zadbać o kilka aspektów - nie tylko odpowiednie wymiary czy funkcjonalność, ale też i widowiskowość czyli tzw look. Żeby nasze twory ułożone razem zaparły dech w piersiach (a już mi się kilka razy zdarzyło stracić oddech na widok zabudowy miasta, i to czwórkowego).

A "moja" zarezerwowana parcela to jest ta w drugim rzędzie za Pancakesami - pierwsza od lewej. Jest na skraju miasta (jak na dworzec przystało), jest szersza niż dłuższa, co bardzo pasuje do torów... Będzie tam jednocześnie i muzeum (galeria sztuki) i mała kawiarenka.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 02 maja 2019, 20:45

@kreatora Elutku numerki masz na mapce jeśli obrazek się nie wyświetla odśwież stronę. To Wierzbowa oczywiście. Myślę,że można budowac w innym otoczeniu tylko wtedy warto zwrócić uwagę ja będzie ustawiony budynek po przeniesieniu go w zamówione miejsce w wierzbowej (np w brindletonbay parcele ustawione są dłuższą krawędzią do ulicy inaczej niż w oazie,newcrest i wierzbowej )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 02 maja 2019, 22:24

To ja zaklepuje 10 bedzie mieszkalna - i ma na tyle dobre swiatlo ze mozna ja wysylac z tego miejsca co jest. Ta naprzeciw dworca Alutka numer 9 tez ma dobre swiatlo ale kto by tam chcial mieszkac maprzeciwko dworca? Tam predzej bar, albo restauracja by pasowala - ale punkty wyzywienia, to nie moja specjalnosc ale raczej Kropeczki ja nawet nie wiem co w to trzeba wsadzic zeby dzialalo i nie chce wiedziec XD
U mnie to bedzie modern rezydencja ale kiedy ? Nie mam pojecia.. Na razie rzygam panelem budowania i chce pograc moimi simami. W kazdym razie 10 zaklepuje :)
Zreszta mam taka idee - w koncu to Michal bedzie skladal w calosc - wiec niech po prostu pouklada budynki inaczej jak mu jedno do drugiego nie bedzie pasowalo.
Dla mnie nie wazne w ktorym miejscu moja buda bedzie stala - bedzie miec 20x30 krotsza stroną do ulicy i tyle. A moze bardziej Michalowi jako urbaniscie bedzie pasowalo inne miejsce na nia.?
Te moje rezydencje nie sa specjalnie wielkomiejskie - a moze tam kolo dworca bedzie lepiej wygladala na przyklad kamieniczka MIsia? Widadomo w sumie ile parcel ma byc? Chyba okolo 10 tych 20 x30 - chyba cztery 30x40 i dwie gigantyczne wiec trzeba policzyc - dokladnie i zaznaczac ile parcel o jakich wymiarach jeszce ktos ma do dyspozycji - a Miś niech je posklada razem w jakas pasujaca do siebie calośc. On ma do tego oko i predyspozycje :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 02 maja 2019, 22:49

Super pomysł na zbudowanie wspólnego miasta. :) Chciałam zarezerwować dla siebie parcelę Nr 2 w dzielnicy I - budynek mieszkalny.
Wybrałam dość dużą działkę więc troszkę potrwa ta moja budowa. :02S-grinning-face-smiling-eyes: Z tego co zrozumiałam możemy budować w dowolnym stylu, i chyba pokuszę się na śródziemnomorskie klimaty. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Ogromnie jestem ciekawa jak finalnie będzie wyglądać połączenie różnych form budowlanych, może być fajny efekt. :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 03 maja 2019, 06:43

Mam idee trzeba stworzyc tag do tego #SimtopiaCity - koniecznie kazdy dom i rodzina przeznaczona do miasta musza to miec zeby Michal mial wszystko zebrane w jednym miejscu. No ja napewno pobiore taki sejf i bede w nim grać. Tylko nie mam 2 akcesoriow dzieciecych - wiec to co w tych akcesoriach od innych bedzie to niestety u mnie poznika.
P.S. Fajnie ze mozemy tez dodać rodziny do tych domów dla miasta. XD W moim beda sami faceci , no moze plus jedna panienka
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 03 maja 2019, 09:21

Niniejszym aktualnie parcele 2,7,10 sa zajęte :)

Super pomysł, w zasadach dodaję tag #simtopiacity zaproponowany przez Elę i sugestię by udostepniać prace w galerii.
Dałem propozycję przydziału mieszkanek mieszkańcom na końcu zabawy tak by mogli sie wykazać także gracze lubiący tworzyć samych simów. Tez jestem bardzo ciekaw efektu końcowego, super, że macie ochote sie pobawić! :) Czekamy na kolejnych deweloperów a ja postaram sie aktualizowac mapkę tak by "wygaszać" zajęte już cyferki.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » piątek 03 maja 2019, 21:56

Ok, też chce się bawić! :D A że nadal nie czuje się mocna w te klocki to przygarnę maleństwo z parceli numer 16, jakiś mały domek mieszkalny.
Pomysł jest kapitalny i mam nadzieję, że Wierzbowa Zatoczka to nie będzie ostatnia mapa za którą się zabierzemy. Trochę przeraża mnie misz-masz jaki z tego wyjdzie ale hej! Przygoda! :D

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 03 maja 2019, 22:49

Ahoj ! Też siem cem bafić... :cat_bye:
Widzę, że Ela już mimochodem wyznaczyła mi zadanie i jako solidny deweloper muszę się go podjąć. Oki, wybuduję punkt gastronomiczny :cat_yes: i może nawet park. W tym celu, proszę o zarezerwowanie dla mnie dwóch miejsc, nr 15 w IV dzielnicy i 18 w V. A co ?! Jak szaleć, to szaleć :cat_mwaha:
Zastanawiam się też, czy mogłabym dorzucić dom, który właśnie buduję. Jest to modern na działkę 30x40, ale musi być postawiony przodem, nie wchodzi w grę działka ustawiona bokiem. Nie wiem, czy, po pierwsze - będzie tu w ogóle pasował, po drugie - nie pamiętam, czy w Zatoczce gdzieś jest taka działka.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 04 maja 2019, 12:56

Niniejszym do tej pory pod młotek poszły parcele 2,7,10,15,16,18 mapka została zaktualizowana, do wyboru pozostają czerwone numerki :)
Z okazji takiego rozkręcenia deweloperki w mieście przygotuję chyba pewien obrazek dokumentując wczesna historie naszego miasta ale na razie cichosza :) Czekamy na kolejnych chętnych architektów/deweloperów :) Super,że miasto zyska dworzec, lokal publiczny oraz pierwsze rezydencje a może nawet i park dla wypoczynku mieszkańców :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 04 maja 2019, 15:21

Już sobie sprawdziłam i jedna z działek o które wcześniej prosiłam, jest działką, na której będę mogła umieścić swój modern. Tym samym, poproszę :cat_angel: o jeszcze jedną, na mój simowy punkt gastronomiczny :cat_sad: - działkę 21 w V dzielnicy :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 04 maja 2019, 22:54

Ok, w takim razie można usnać, że w mieście pojawił sie spory potentat rynku budowlanego, podziwiam to, że masz ochote zagospodarowac az 3 parcele :hearts/green-heart:
Niniejszym zajęte parcele obecnie to 2,7,10,15,16,18,21 (!) (Mapka została zaktualizowana) :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 05 maja 2019, 02:38

Miszka - mam jeszcze jedną prośbę. Czy mógłbyś sporządzić listę z działkami - nr i wielkość (ważne jest też żeby w zależności od kształtu podać pierwszą z wartości jako szerokość a drugą jako długość). Nie chcę za każdym razem włazić do Wierzbowej by sprawdzać, jaka jest wielkość poszczególnych działek, a podanie rozmiarów bardzo ułatwi zorientowanie się, d której parceli możemy się przymierzać.
Zbudowałam onegdaj mały domek na działkę 20x30, ale go nie dokończyłam ani wewnątrz ani zewnątrz (ogród) - więc zastanawiam się, czy taki "zaczęty" wcześniej budynek może być użyty do naszej Simtopii. Interesuje mnie działka obok przyszłego dworca - nr 8 - jest akurat taka jak trzeba - domek się zmieścił!!! Jeśli nikt się w międzyczasie nie zgłosił, a nie zdążyłeś tego nanieść na mapkę - to ja ją rezerwuję na kamieniczkę mieszkalną w stylu pasującym do dworca. I lokatorkę też do domku będę miała.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 05 maja 2019, 12:37

@Alibali Dzięki za sugestię, mapka zaktualizowana wraz z wielkościa parceli. Super, że jako zarządca lokalnej kolei zainwestujesz także w pobliska zabudowę :)

Pozwoliłem sobie zająć dwie parcele: 3 i 4 gdzie Dels.Co postara się wybudować świątynię lub bibliotekę i jakieś kamienice tez o funkcjach piblicznych. Resztę w centrum pozostawiam innym inwestorom ,bardzo ciekaw jestem co wyjdzie z naszych różnych pomysłów na jedno miasto :)
Niniejszym parcele 2,3,4,7,8,10,13,15,16,18,21 są sprzedane inwestorom. Reszta parceli jest wolna i czeka na nowe inwestycje :)
Mapka została zaktualizowana i poprawiona o wielkość parceli.
Co do ustawienia budynków to wystarczy pamiętać, że parcele 15 i 17 mogą mieć front dłuższa stroną, reszta parceli, zwłaszcza tych nie narożnych będzie mieć front po krótszej stronie granicy parceli.
Edit; mapka ponownie zaktualizowana, do zabawy dołaczyła Bobi wybierając parcelę nr.13 :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 06 maja 2019, 19:31

12 zarezerwowana także :) Będzie kooperacja Kropex Build. i Dels Co. ;)

Mały bonus czyli jak nowe city budowano ;)
Załączniki
111.jpg
222.jpg
333.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”